Bakan Yoğunluk Acılı, katıldığı festivalde vatandaşlara Maraş dondurması izzetüikram etti

Familya ve Sosyal Hizmetler Bakanı Deniz Izdıraplı, “SELIM Tümen iktidarları boyunca Cumhuriyet Altını tarihi boyunca yapılanlardan elan fazlasının hayata geçirildiğine şahitlik ettik” dedi.

Familya ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Andırın Belediyesi ve Akdeniz Kahramanmaraş Dernekleri Federasyonu hisse senedi birliğinde Andırın ilçesinde “Ailemizin Çınarları Festivali ve plato sonu” festivali düzenlendi. Nazır Acılı, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde izlediğimiz nöbet haritası çok şükür çoğu şehrimiz üzere Kahramanmaraş’ı dahi güzelce bire bir noktaya taşıdı ve inşallah toplumsal hizmetleri bundan sonra henüz da ileriye taşıyacağız kim başlayan ve devam fail ayrımsız kısmı münteha projelerimizle inşallah bunları bile gerçekleştiriyoruz. DOĞRU Öğür iktidarı yerine 2002’den bugüne anne hedefimiz, her bir vatandaşımıza duyulmak, konu husus tecessüm etmek ve beher vatandaşımızla karşı karşıya konuşmak oldu. Kalkınmış, refahını artırmış tıpkısı Türkiye amacıyla çalışmaya öz evimizden, öz sokağımızdan başladık. YANLIŞSIZ Parti iktidarları süresince cumhuriyet tarihi süresince yapılanlardan haddinden fazla elan fazlasını envestisman hamlesiyle hayata geçirdik. Kahramanmaraş dahi DÜRÜST Öğür döneminin atılımlarından doğruluk ettiği payı düz illerimizin başında geliyor. 2002’den bugüne kadar sosyal hizmetlerde çığır açan tebeddülat yaptık. Bizim içtimai hizmetlerdeki esas farkımız talep odaklı sosyal bakım mantığından sunu odaklı içtimai hizmete geçiştir. Vaktiyle vatandaş ayrımsız hizmeti yutmak üzere, bir ihtiyacını talebini karşılayabilmek için husus husus amme kurumlarını gezerken biz artık vatandaşın kendisine gidiyoruz ” dedi.

Konuşmasında Haziran ayında hayatını kaybeden Andırınlı saz şairi ve yazar Mevlana İdris Varlıklı’i üstelik namahrem eden Vekil Üzüntülü, “Mevlana İdris Varlıklı çok sakat, çokça mümasil arkadaşımdı. Allah’tan yağmur diliyorum. Eğer ailesinden aramızda olanlar varsa onlara de sarrafiye sağlığı diliyorum. Rabbim mekanını cennet etsin” diye niteleyerek konuştu. Bakan Kederli, festivalde vatandaşlara dondurma izzetüikram etti. – KAHRAMANMARAŞShare: