BALIKESİR YENİKAPI’DA İSTANBULLULARA TANITILIYOR

İSTANBUL’bile düzenlenen “50 Peynirli Site Balıkesir Tanıtım Günleri’nde şehrin kültürü, yöresel lezzetleri tanıtılıyor.

Yenikapı Etkinlik Alanı’nda planlı “50 Peynirli Site Balıkesir Lansman Günleri’nde kurulan çadırlarda ilkin peynir ve zeytin çeşitleri doğmak amacıyla Balıkesir’e başmaklık Ayvalık ve Susurluk tostları, sucuk, kokoreç, höşmerim kabil bir nice şart tanıtılıyor. Lokal yemeklerin yanı sıra yine Balıkesir’e ait yerel giyim kuşam ve umum sanatları dahi lansman günlerinde sergileniyor.

Aktiflik alanında açıklamalarda kâin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ziyaretçilerin ilgisinden mutlu olduklarını dile getirdi. Yılmayan,” Balıkesir adına İstanbul Yenikapı’dayız. Burada Balıkesirliler buluşuyor. Balıkesir’i temyiz etmek talip tekmil İstanbullulara Balıkesir’i ayaklarına getirdik. Herkesi stantlarımıza bekliyoruz. ” diye niteleyerek konuştu.

Lansman günlerine gelen Safiye Budak Erzincanlı olduğunu söyleyerek, ” Haddinden Fazla adamakıllı buldum seçme husus kâmil. Misafirperverlikleri çok iyice. Dikkatimi calip şeyler oldu alacağım” dedi. Dinleti, eylem ve etkinliklerin yapılacağı lansman günleri, 18 Eylül’e kadar sürecek.Share: