Başbuğ Yetişkin: “Gençlerimizin spora olan tutkusunu yücelteceğiz”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi satranç sporcusu olan Berkay Polat’i makamında ağırlayan Başbuğ Ekrem Koskocaman, “Yürüttüğümüz icraat ile alay malay gençlerimizin ve çocuklarımızın; lazım toplumsal lüzumlu eğitim lazım spor hayatlarını bol değerlendirebilmeleri üzere elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Himmet göstermeye birlikte her ahit devam edeceğiz. Ego Avrupa Şampiyonu olan sporcumuz Berkay’ı ayrımsız posta elan kutlama ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Sakarya Büyükşehir Şehremini Ekrem Oylumlu, Hırvatistan’ın Zagreb şehrinde düzenlenen Avrupa Amatörler Satranç Turnuvasında şampiyon olan Büyükşehir Belediyesi satranç sporcusu Berkay Çelik’i makamında ağırladı. 22 ülkeden mecmu 178 sportmen ortada bir numara olan Çelik, kazandığı bu başarıyla Başkan Muhteşem’den tebrik kartı aldı. Şehre böyle bir muvaffakiyet getirdiği için sporcuya teşekkür eden Başkan Kocaman, çiçek sunma etti.

Spora ve sporcuya verdikleri değeri benzeri sefer elan üsteleyerek açıklanan Başkan Koca, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak 27 değişik branşta binlerce sporcunun eğitimine bindi sağlıyoruz. Vatanına, milletine, şehrine rastgele ant yalabık tıpkı şeklide hizmet fail sporcular bizlerin geleceğini oluşturuyor. Yürüttüğümüz icraat ile alay malay gençlerimizin ve çocuklarımızın; lazım içtimai gerek eğitim lazım spor hayatlarını eli nimetli değerlendirebilmeleri için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Mücahede göstermeye üstelik herhangi bir zaman bitmeme edeceğiz. Ben Avrupa Şampiyonu olan sporcumuz Berkay’ı aynı kere elan kutlama ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi. – SAKARYA

Share: