CHP Heyeti Tepebaşı’nda Türkiye’nin İlk Beyinli Kent Projesini İnceledi

Tepebaşı Belediyesi’nin Türkiye’da geçmiş ve biricik olma özelliği haiz, bir numara yavru çokbilmiş kent projesi Remourban’ın uygulama alanı Melih Savaş Yaşam Köyü’nü durumunda inceleyici TBMM Başkanvekili ve CHP Kocaeli Saylav Haydar Akaret, CHP Takım Başkanvekili ve Sakarya Mebus Engin Özkoç ile CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, başarılı çalışmalarından etraf Tepebaşı Belediye Reisi Ahmet Ataç’ı kutlama etti.

TBMM Başkanvekili ve CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akaret, CHP Kadro Başkanvekili ve Sakarya Saylav Engin Özkoç ile CHP Bilecik Saylav Yaşar Tüzün, Tepebaşı Şehremini Ahmet Ataç’ın konuğu yerine Tepebaşı Belediyesi’nin projelerini yerinde gördü. CHP Eskişehir Saylav Yengi Çakırözer ve Eskişehir Büyükşehir Şehremini Yılmaz Büyükerşen’in bile katıldığı ziyarette Ataç, konuklarına merkezleri tanıttı.

BİRİMLERİ İNCELEDİLER

Konuklar ilk namına bir numara döl Türkiye’deki önceki ve biricik akil kent projesi olan Remourban’ın aplikasyon alanı olan Melih Çarpışma Yaşam Köyü’nde saha kayran birimleri inceledi. İbrahim Ethem Kesikbaş Engelliler Anahtar Atölyesi’ni, Fizik Tedavisi ve Iyileştirme Merkezi’ni ve Alzheimer Konuk Evi’ni görüşme eden konuk heyet elan bilahare Dokuz Canlı Özöğüt Dirim Merkezi ile Tepebaşı Belediyesi’nin pandemiden kıran yaşamını yitiren afiyet çalışanlarının isimlerini ölmezleştirmek için hayata geçirdiği ‘Varlığınız Sağlığımız Anıtı’nı dahi yerinde gördü.

Ataç proje ve çalışmalara ait bilgiler aktarırken, uluslararası düzeyde Türkiye’ye ilk kez kazandırılan ödüllerden üstelik bahsetti. Konukları birlikte çalışmalarından çevre Ataç’ı kutlama ederken, başarılarının devamını diledi.

Share: