Bodrumspor’da Karakaya’dan candan itiraf

SPOR Pupa 1’inci Kütle’de mevsim esasen beri doruk yarışı veren ligin şaşırtı ekibi Bodrumspor, son maçlardaki nokta kayıplarıyla ilk kez Play-Off hattının dışında kalırken, Başbuğ Murat Karakaya, şampiyonluk için değil kümede kalma hedefiyle kurulmuş bire bir takım olduklarını söyledi. Ligde serencam 5 maçta 2 yenilme, 2 kardeşlik ve 1 galibiyet alan Bodrumspor, Play-Off hattının altına inerek 22 puanla 8’inci sıraya düştü. Gençlerbirliği maçı ile yeniden galibiyetle yokuş nüfuz etmek talip Bodrum ekibinde Başkan Dilek Karakaya, nereden geldiklerini unutmadıklarını belirtti. Rağbet Karakaya, “Ben şu dakika aynı yarım görmüyorum. Fotoğrafın tamamına yaklaşmak geçişsiz. İlk iki takımın direkt Süper Loda’e çıktığı bire bir ligde ikinciyle aramızda 3 puan var” dedi.

“Biz şampiyonluğa kurulmuş benzeri bando değiliz, lige söylenmek için kurulmuş aynı takımız” diyen Karakaya, “Buna karşın Süper Takım hattıyla aramızda 3 fakül var ve takımımız 22 nokta topladı. Takımımıza, teknik heyetimize bu başarılarından belde çokça teşekkür ediyorum. İnişler çıkışlar futbolda değme antlaşma olacaktır. Güzeşte yıl bu zamanlara gidersek yoğun puan kayıpları olmuştu. Takımdan gidenler olmuştu ve eksilmemize karşın birlik ve beraberliği koruduk, yola inananlarla bitmeme ettik. Bodrum’a tarihinde ilk defa 1’inci Kütle’e hayat zaferi yaşattık. O yüzden hep diyorum ki ümitsizliğe kapılmaya lazım yok. Anne amacımız bu ligde yeter olmak. Takımımız bu hedefin üstünde şişman işlere koşuyor. Taraftarlarımızda ve halkımızda çarçabuk ayrımsız dip lige çıkalım diyerek heyecanlananlar oluyor. Biz süper amatörden buraya kontak ve beraberliğimizi koruyarak geldik” diye niteleyerek konuştu.

TAŞDEMİR: İLK KAT PLAY-OFF POTASININ DIŞINA ÇIKTIK

Ligde serencam 3 maçta alınan 1 puandan dünya Play-Off potasından çıktıklarını belirten Bodrumspor Maharet Direktörü İsmet Taşdemir, “Bu ufak düşüşü tekrardan galibiyetle fevk çekebiliriz. İlk defa Play-Off potasının dışına çıktık. Son 3 maçta 2 yenilgi almamız bizim üzere bol değildi. Hedeflediğimiz tıpkı fakül var, bu puanı yakalayabilirsek inşallah ilk yarı böylece tekrar akıllıcasına yerde olacağız. Bu haftaki rakibimiz Gençlerbirliği güzel benzeri camia amma bu sene onlar dahi keskin başladı. Hoca değiştirdiler ve galibiyetle tanışmak istiyorlar. Bizim birlikte imdi galibiyetle tekrar muarefe vaktimiz geldi. Zımnında çöz kayran avantajıyla bu hafta galip gelmesini bileceğiz” dedi.

– Bodrum

Share: