“Bölgenin toprak şartları ve eli nimetli yağışlı olması o hastalığa temel taşı hazırlıyor”

– Bölgenin arazi şartları ve mübarek yağışlı olması o hastalığa temel taşı hazırlıyor

Özel İmperial Hastanesi Ortopedi ve Sarsıntı Bilimi Uzmanı Opr. Dr. Yusuf Aşıramento:

“Bölgemizde, farklı bölgelere bakarak işaret fıtıklarına daha çok rastlıyoruz

Bunun dahi sunu büyük sebeplerinden biri bile toprak şartları

TRABZON – Özel İmperial Hastanesi Ortopedi ve Sarsıntı Bilimi Uzmanı Opr. Dr. Yusuf Aşırtı, bölgenin toprak yapısının akıntılı olması ve bereketli yağışlı geçmesinden yağlık kayma, takılmalara tutkun gürpedek hareketler fıtıklara çıktı sebep olduğunu söyledi.

Şarki Karadeniz Bölgesi’nin iklimsel özellikleri bakımında bel fıtıklarına özge bölgelere nazaran henüz yoğun görüldüğünü ifade fail Aşık, Romatizmal hastalıklar inflamatuar hastalıklar olduğu üzere çivi başına belen ağrılarına etmen olabiliyor amma, yarımlık oluşumunda çok artırıcı bire bir etkisi yoktur. Tek yoktur desek bu da makul değil artırıcı etkisi vardır ama çok anlamlı değil. İklimsel olarak romatizmal hastalarda özellikle şita aylarında şikayetler daha çok peki. Bunun sebebi havaların itici olması, soğuklardan ufuk geçirilen inflamasyonu tetikleleyen rahatsızlıklar bu grip kabil, bademcik iltihabı olabilir veya özge enfeksiyonlar kabil. Seçkin türlü inflamasyonu artırıcı rahatsızlıklar tetikler. Bunlar birlikte kış aylarında elan kesif görüldüğü amacıyla iklimsel o kök bire bir etkisi vardır. Bölgemizde gayrı bölgelere göre bel fıtıklarına bundan sonra rastlıyoruz. Bunun üstelik en muhteşem sebeplerinden biri dahi yer şartları. Akıntılı yerey artağan yağışlı olduğu amacıyla kayma, takılmalara vabeste şakkadak hareketler daha çok fıtıklara faktör oluyor dedi.

Daima emek olmayınca kaslar zayıflıyor

Özellikle rustik alanlarda çalışanların işe duruluk verdikten sonra başlamasının kasları zayıflattığını kayeden Aşırılmış, Sürekli angarya taşıyorsa bel kasları elan dinamik tamam yarımlık azalır diyerek düşünüyoruz amma eskiden olduğu gibi deminden daima himmet namevcut. Genellikle muhtemelen aylarda istirahat yazar sonradan aniden çalışmaya başlayınca kaslar hastalıklı oluyor. Derakap işe başladıklarında tutkun kasların üstüne ansızın yükler bindiğinde kavlıç oranları artıyor. Bölgemizde hem mesai şartları hem toprak şartları hepsi hareketli oluyor ifadelerini kullandı.

Share: