Burhaniye Belediyesi, Asfalt Çalışmalarına Atiklik Verdi

Burhaniye Belediyesi, kaza genelinde başlattığı asfalt çalışmalarına atiklik verdi. Belediye Reisi Uca Kemal Deveciler, ilçenin bildirme eleştiri yollarından olan ve yıllardır çözüm bekleyen Memleha Caddesi’ndeki çalışmaları yerinde inceledi.

Burhaniye Belediye Reisi Ulu Eksiksizlik Deveciler, ilçenin art yoldan Akçay’a bağlantısını oluşturan ve kestirmece 3 km uzunluğunda olan Memleha Caddesi’nde başlatılan asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkan Deveciler, Çanakkale – İzmir yolundan başlayarak Sırt Mezarlığı’nın yanından DENETKO sahil için kadar uzanan caddede çalışmaların  1 hafta içinde başlayacağını ve yolun yüzeysel kaplamayla asfaltlanarak hizmete açılacağı müjdeledi.

Tamamı Burhaniye Belediyesi vasıtasıyla yapılacak olan yolun söküm işlemlerinin başladığını belirten Deveciler, “Burhaniye’nin Edremit ve Akçay’a ulaşımını güdük yoldan sağlayıcı bu caddemiz yıllardır makus talihiyle bakım bekliyordu. Vatandaşlarımızın yolun kötü olmasından kıran daima şikayetlerini değerlendirerek yolun yenilenmesi kararını aldık. Yekpare söküm ve imal işlemleri Belediyemiz vasıtasıyla yapılacak olan yolumuzu yer gelişmemiş zamanda tamamlayarak kullanıma açmayı planlıyoruz. Burhaniye’mizin bu kanayan yarasını dahi bu şekilde tedavi edecek ve bakir hizmetlere imza atacağız” dedi.

Share: