Cıvıl Cıvıl haberi | Altınordu’dan Mardin’deki antrenör ile bala kavgası açıklaması

Altınordu Ayak Topu Kulübü, Mardin’üstelik Mardin AFO (Altınordu Futbol Okulları) Antrenörü ile bire bir çocuk beyninde yaşanan çekişme görüntüleri üstüne izah yaptı. Al-lacivertli kulüp, “Gayret diye niteleyerek tabir edilen görüntülerde saha aldığı için antrenör, koşarak saldırıda kâin çocuğun elinden muşta isimli aleti almaya çalışmaktadır” açıklamasını yaparak, yaşanan olaydan muhit tartı duyduklarını ve takipçisi olacaklarını açıkladı.

Olay, dün Kızıltepe ilçesi Turgut Özal Mahallesi’nde kâin Kızıltepe İlçe Stadı’nda meydana geldi. İddiaya bakarak; antrenör Cemil Kuday’ın öğrencilerinin maç yaptığı esnada 9 yaşındaki Y.Ö. isimli yavru, yer içerisindeki çocuklara hakaret ederek elindeki muştayla saldırdı. Bu tam Çalıştırıcı Cemil Kuday, çocukların çağrısı üstüne Y.Ö.’nün elinde bulunan muştayı kabul etmek üzere olaya müdahil oldu. Çalıştırıcı Cemil Kuday ile çocuk beyninde yaşanan çatışma anları bire bir yurttaş tarafından el telefonu kamerasıyla saniye saniye kaydedilerek içtimai medyada paylaşıldı. Görüntüler gücük sürede içtimai medyada yayılarak tepki topladı. Olayın arkası sıra Y.Ö.’nün ailesi çocuklarını hastaneye götürerek zedelenmek raporu alırken, şikayet konusunda gözaltına alınan Cemil Kuday’ın ise emniyetteki işlemlerinin bitmeme ettiği öğrenildi.

“Hız diye niteleyerek ifade edilen görüntülerde antrenör, çocuğun elinden muşta isimli aleti almaya çalışmaktadır”

Yaşanan görüngü konusunda Altınordu Ayak Topu Kulübü, bire bir açıklama yayımladı. Kırmızı-lacivertli kulüp, ‘Bu Toprakların Çocukları’ felsefesini alamet edinmiş bir kulüp kendisine yaşanan olayları ikrar etmediklerini ve şiddetin gelişigüzel türlüsüne karşı olduklarını belirterek, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Yaşanan olayı incelediğimizde Mardin AFO antrenörlerimiz Erhan Kalkan ve Cemil Kuday sporcularına antrenman yaptırdığı tam dışarıdan bire bir takım çocuğun oyuncularımıza namzet hır ve kalay etme olayı yaşanmasının peşi sıra, antrenörlerimiz olaya dahil kendisine ortamı sakinleştirmiştir.

Antrenörlerimizin müdahalesinin ardından, namzet kavga ortamı sakinleşse üstelik; dışarıdaki füru idman bitiminde ayrımsız araya gelerek sporcularımıza fiziki saldırıda bulunmuştur. Sporcularımızın yardım çağrısı konusunda, Cemil Kuday koşarak olaya gene müdahil olmaktadır. Bünye çevresindeki füru; muşta namına rapor edilen, el etkisini zait, kemiklere kötülük veren tıpkı alet ile sporcularımıza saldırmaktadır.

Çaba diye ifade edilen görüntülerde kayran aldığı için Cemil Kuday, koşarak saldırıda mevcut çocuğun elinden muşta isimli aleti almaya çalışmaktadır. Bu esnada yavru, asap krizine girerek kendisini kilitlemektedir. Antrenörümüz Cemil Kuday, çocuğun elinden muşta isimli aleti almaya çalışırken, çocuğun kendisini kilitlemesi üzerine çocuğu yakasından kaldırarak dizginlemeye çalışmaktadır. Görüntülerde vadi düz bölük; maalesef bütün görüngü örgüsünün hoppadak ayrımsız parçasıdır.”

Altınordu, adli makamlara derk etmiş sürecin yakından takipçisi olacaklarını ve olaydan yağlık tartı duyduklarını dahi açıklamasına ekledi. – İZMİR

Share: