Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, vatandaşın merakla beklediği açıklama: Konutları yapmaya başlıyoruz

DÜRÜST Fırka’nin Ankara’bile planlı 21. gözyaşı kutlamasına başta Cumhur Reisi Erdoğan ve YANLIŞSIZ Öğür Genel Başkanvekili Binali Sebep başlamak üzere bakanlar, milletvekilleri, fırka teşkilat yöneticileri ve çok sayıda YANLIŞSIZ Partili katıldı. Törende tıpkısı müşavere gerçekleştiren Reisicumhur Erdoğan, geride artan 21 yılda DÜRÜST Öğür vasıtasıyla hayata geçirilenlerle ilişkin bilgilendirmede bulundu.

“VATANDAŞIMIZ HAZIRSA KONUTLARI YAPMAYA BAŞLAYACAĞIZ”

Hane fiyatlarının yükselmesinin arkası sıra vatandaşın büyük umutla beklediği bağan bütçeli TOKİ konutları projesiyle ilgilendiren bile konuşan Erdoğan, “TOKİ aracılığıyla ülkemize birlik 1 milyon 170 bin hane ve işyeriyle bu arada stat, hastane, okul mektepli yurdu mevcut 25 bin içtimai kitap kazandırdık. Buradan şimdi sava veriyorum; ekranları başında bizi izleyen milletimize sesleniyorum, şişko konut idaresinde milletimiz basamak almaya hazırsa, Yer Şehircilik Bakanlığımız adına anında bu konutları yapacak ve milletimizin satın almasına sunacağız” ifadelerini kullandı. Erdoğan’ın sözlerinin peşi sıra salonda alkış tufanı koptu.

“SİZİN GİBİ KAT ARKADAŞLARIM OLDUĞU İÇİN RABBİME HAMD EDİYORUM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın SELIM Parti’nin 21. gözyaşı haset dolayısıyla gerçekleştirilen törende yaptığı konuşmadan satır başları ise şu şekilde: “Zer sevgili arkadaşlarım, Topluluk İttifakı’nda bu arada el yürüdüğümüz sayın umumi başkan Azamet Bahçeli, kıymetli misafirler sizleri yer kalbi duygularımla, hürmetle, muhabbetle selamlıyorum.

Rabbime bana sizler gibi nöbet arkadaşları verdiği için hamd ediyorum. Yunus’tan esin ile eğer söyleyecek olursak, bire bir idik yirmi bir olduk, birbirimize ahi olduk, millete çocuk olduk, yürüdük elhamdülillah, vardığımız illere anma ellere girdiğimiz önemli gönüllere sevgiyi, muhabbeti kalplere saçtık elhamdülillah.

“ARTIK TÜRKİYE’DE HİÇBİR HUSUS ESKİSİ GİBİ MÜMTENI DİYEREK YOLA ÇIKTIK”

Dirildik kaynak olduk, irkildik ırmak olduk, dünya ile yarışır olduk, aştık elhamdülillah, beri gel kucaklaşalım, uzak isek yakınlaşalım, ülkemizi daha birlikte büyütelim, azmettik elhamdülillah.

Bundan yekpare 21 sene önce tıpkısı 14 Ağustos günü, ‘çıktı Türkiye’bile tek molekül eskisi gibi olmayacak’ diye niteleyerek YANLIŞSIZ Öğür’nin kuruluşunun müjdesini milletimizle paylaştık. Bizim önümüzü, okuduğumuz benzeri şiiri vesile ederek tahsis etmek isteyenlere cevabımızı milletimizle gelişigüzel DÜRÜST Öğür’yi kurarak verdik.

Girdiğimiz önce seçimi bizi yüzdelik 34 oyla iktidara getiren milletimiz bugüne büyüklüğünde bilcümle yüzde 40 ile yüzdelik 50 arasındaki rey oranlarıyla bir numara çıkarmıştır. Cumhur Reisi seçimi ve el oylamalarında bu oranlar yüzde 52’lere hatta yüzdelik 69’lara büyüklüğünde çıkmıştır.

Gençler Türkiye’nin politik, iktisadi, toplumsal açıdan sunu boğuk döneminde YANLIŞSIZ Tümen’nin Kurucular Kurulu’nda meydan alarak bu balaban davaya çiğin veren gelişigüzel kardeşime bizzat, milletim hesabına şükranlarımı sunuyorum.

YANLIŞSIZ Tümen’ye oy vererek partimize destek ergin kardeşime, vatandaşıma teşekkürname ediyorum. Bu şişman familya ortamında vadi almış olup dahi darül bekaya irtihal fail kardeşlerimize Cenabıhak’tan rahmet diliyorum. Değme ne sebeple olursa olsun bu mutlu çatının dışına çıkarak kendine apayrı yollar çizenlere birlikte geçmişteki hizmetleri üzere teşekkürname ediyorum. Sonuç nefesine büyüklüğünde nazik davanın bugünkü bayraktarı olan DOĞRU Parti saflarında sadakatle hizmet eden milyonlarla birlikte zat yolumuzda ilerlemeyi sürdüreceğiz.”

“DOĞRU PARTİ BU ÜLKEYİ UÇURUMUN EŞİĞİNDEN KURTARMIŞTIR”

İnşallah önümüzdeki yıl Rabbim lütfederse bu kere partimizle ait yıldönümünü Ankara Kapalı Spor Salonu’nda yapacağız. Seçme molekül gibi bu balaban davanın mensubu doğmak dahi aynı felek işidir. DOĞRU Parti kadroları yerine Rabbimizin bize bahşettiği nasibe hamd ederek zat işimize bakacağız, sorumluluklarımızı hesabına getirmenin mücadelesini vereceğiz.

DÜRÜST Tümen 21 yıl önceki yöntem sahnesine kadem atmakla Türkiye’dahi bakir tıpkısı d önemi başlatmış, bu ülkeyi uçurumun eşiğinden kurtarmıştır. Bu sürenin tahminî 20 yılı iktidarda geçmiştir. Milletin teveccühüne mazhar namına, asırlık eksiklikleri tamamlayarak geleceğin dünyasının altyapısını kurarak ülkemizi hep yukarıya taşıdık.

İlçe, mahalle, yer, köyleriyle 81 vilayetimizin seçme birine nişane, yatırım, projelerimizle damgamızı vurduk. İnancımızın ve insanlığımızın gereği yerine yürüttüğümüz mutlu mücadeleyi 2023 seçimlerini dahi kazanarak inşallah taçlandıracağız.

Türkiye 2023 vizyonunu bundan sonra demokraside ve kalkınmada eksikliklerini tamamlama değil siyaseti ve ekonomisiyle dünyanın yeryüzü büyükleri ortada düzlük kabul etme hedefi üzerine nesir etmektedir. Dışarıdaki düşman, içimizdeki gafillerin bizi bu yolda alıkoymasına banko müsaade vermeyeceğiz.

“SONUÇ 10 AYDA BÜYÜK GAYRETLE KOŞMAYA VAR MIYIZ?”

Ülkemize, bozuk Türkiye’nin çor, oyun ve tuzaklarıyla yükseklik kaybettirilmesine katiyen özenç göstermeyeceğiz. Sonuç günlerde hangi idüğü belgisiz tipler tarafından körüklenmek talip ırkçı ve mezhepçi nefretin milletimizin ebedi kardeşliğimizi zehirlemesine zinhar müsaade etmeyeceğiz.

Eşrefi yaratıklar olan insanın renginden, mensubiyetinden, kimliğinden ufuk hor gören Ebu Cehil zihniyetinden ülkemizi ve milletimizi hangi pahasına olursa olsun korumakta kararlıyız. Sonuç 21 yılda olduğu kadar değerlerimizi yüceltip, insanımızın kalbine girerek, kapı kapı dolaşarak muhalefetin dalavere ve iftiraları karşısında hakkı bilcümle yukarıda yilbik yapacağız.

Şu küsurat 10 ayda ana aşama, kadın, bilgisizlik kollarıyla iri gayretle koşmaya var mıyız? SELIM Parti’nin umumi başkanından teşkilatlarına ve hoppadak sandıkta oy veren seçmenine büyüklüğünde aha bu büyük sorumluluğun vebalini üstlenmiştir. Genel merkezimiz birlik organlarıyla davamızın karargahıdır, memleket başkanlarımız sembol beyleridir, memleket yönetimlerimiz partimizin sahadaki alperenleridir. Şehremaneti başkanlarımız şehirlerde hizmet erleridir. Örgen olan beher kardeşin hümayun mücadelemizin zat mahallindeki temsilcileridir.

“BU MİLLETE ÇIKTI HİZMET EDECEĞİZ”

Bu tatlılıkla tamlık posta arkadaşlarımdan İbrahim’in ateşine su haiz karınca misali benim olmadığım yerde kimse yoktur şuuruyla var gücüyle çalışmasını, çabalamasını beliyorum.

Gençler! Unutmayın, omuzlarınızda ciddi tıpkısı denge taşıyorsunuz. Yemeden Içmeden 85 milyonun değil istem coğrafyamızdaki beniz milyonlarca kardeşimizin da umudunu taşıyorsunuz. Helal caize peşinde koşan emekçilerimizin, ülkeye leziz evlatlar yetiştiren anaların, hayatının baharındaki çoluk çocuk, güneşin altında çalma döken çiftçiler, devlete bakım fail amme görevlilerimizin, umum alesta gözü ufukta misil bekleyen leşker, polis, jandarma, düzenlilik koruyucularımızın, hıyanet bayrağımızı dünyanın dört ucunda gururla dalgalandıran resmi özel cemi temsilcilerimizin, girişimcilerimizin, döş pareleri amacıyla 1080 gündür enik nöbeti markajcı Diyarbakır annelerinin, 15 Orak Ayı gecesi açık elleriyle tankları durduran bu kahraman milletin, yüzlerce milyon dostumuzun bile mesuliyetini taşıyorsunuz.

Bu şuurla debi ettiğinize özden inanıyorum. Bizim bu ülkeye daha yapacak çok işimiz var. Bu millete getirecek daha çok hizmetimiz var. Evlatlarımızın geleceğinin inşasında atacak imdi adımımız var. Bizim Ölçülü Asya’üstelik Balkanlar’a, Afrika’dan dünyanın dört bir yanına gözünü ve kalbini Türkiye’ye yöneltmiş beniz milyonlara verecek artik umudumuz var.

“2023 GENÇLİĞİMİZİN PATLAMA YILI OLACAK”

Bu yolda yapacak haddinden fazla işimiz var. Cumartesi haset önceki Çorum’daydık. Oradan Hacı Bektaş’a geçtik. Hacı Bektaş’ta olunur bile şu alay söylenmez mi; aynı olduk, kart olduk, faal olduk, ahi olduk, bütün gelişigüzel Türkiye olduk.

Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sımsıkı sarıldığımız müddetçe Cenabıhak’ın izniyle bunların hepsini bile hayata geçireceğiz. SELIM Parti’nin bundan ahir yıldönümlerini bu adımların eşliğinde haddinden fazla elan şişman çekicilik, sevinçle kutlayacağız. Biz milletin gösterdiği taraf dışında hiçbir yola bidayet etmemiş benzeri hareketiz. Hep gibi biz dahi ayrımsız dönem bu fani alemden göçüp gideceğiz. Malum 2 metreküplük bire bir çukur bekliyor bizi. Ve geride aynı zaman bizim ecdada yaptığımız kadar nesiller süresince hep hayırla elgin edilmemizi sağlayacak asar, hizmetler, başarılar, fütuhat bırakmış olmayı beklenti ediyoruz.

Maşallah, buyurun, konuşuyorlar, işte cahillik burada. Ego birlikte bu gençliğimizle övünme ediyorum. Rabbim nazardan saklasın. Haddinden Fazla himmet edeceğiz, çokça çalışacağız 2023 gençliğimizin patlama yılı olacak.

“DOĞRU PARTİ TÜRK SİYASETİNİ 21. YÜZYILA TAŞIMIŞTIR”

Sizlerin da seçkin birinizin tıpkı hissiyatı taşıdığından parça kadar şüphem yok. Rabbim hepinizden razı olsun, rızaı ilahi yolunda artik harıldamak için dokunaklı, bukağılık azim versin.

AK Parti ülkemizin asırlık demokratlık ve kalkınma eksikliklerini tamamlamakla kalmayıp, 21. yüzyılın geçmiş çeyreğinin kalıplarına sıkışıp kalan Türk siyasetini 21. yüzyıla taşıma başarısını göstermiştir.

Seçkin hangi kadar birileri hala ülkemizi 20. yüzyılın, yoksulluğu ve yoksulluğu körükleyen türe ve hizmetlere düşman, milletin değerlerine düşmanlık besleyen, işaret düşmanı, camız ve vesayet özlemcisi, kamplaşmadan, çatışmadan beslenen, vizyonsuz, muhabbetsiz, hiçbirimizin hatırlamak dahi istemediği sisli iklime dümbelek koymak istiyorsa de inşallah bunu başaramayacaklar. Bunların kurduğu masaya destek olanlara biz hoppadak acıyoruz. Türkiye’yi benzeri yüzyıl öne çıkarmaya çalışırken ayrımsız asır geriye götürmeye kalkanlara dünyayı aksine döndüremeyeceklerini baş başa göstereceğiz.

Esasen bizim 2023 hedeflerimizin karşısına yegâne fırka CHP’si devrinin merhametsizlik ve sefalet uygulamalarının düzenlemeleriyle çıkanlara imdi kimse haysiyet etmiyor. Yegâne sermayesi SELIM Fırka, Halk İttifakı ve Tayyip Erdoğan husumeti olanlar, temas tarafı buram buram manipülasyon kokan sosyal medya mecralarında, Türkiye düşmanı çevrelerde valör buluyor. Benzeri da bunların yanında PKK’sından FETÖ’süne ve bunların sivil görünümlü uzantıları var.

“MİLLETİMİZ SANDIĞA GİTTİĞİNDE ÜLKEMİZE KAZANDIRILAN ESERLERE BAKACAKTIR”

Milletimizin iradesini sandığa yansıtırken gözettiği ölçüler çokça başkadır. Milletimiz sandığa gittiğinde bugüne kadar ülkeye kazandırılan yayın ve hizmetlere bakacaktır. Eğitimde SELIM Tümen iktidarı neler yaptı, sağlıkta, adalette neler yaptı. Bunun beraberinde ulaşımda neler yaptı, tarımda neler yaptı, dış politikada neler yaptı, A’dan Z’ye hep bunları benim milletim gözden geçirmeyecek mi?

Peşi Sıra kendisi ve evlatları için yer bol geleceği kimin hazırlayacağına bakacaktır. Benzeri gençlik için arz kebir nedir? Birinci derecede terbiye, öğretimdir. Bunu başarıyla Türkiye’da gerçekleştiren ne kuvvet olmuştur? Biz olduk tığ.

“BEN 75 KİŞİLİK SINIFLARDA OKUDUM”

Ekranları başında bizi izleyenlere sesleniyorum; kardeşlerim ben 75 kişilik sınıflarda okudum. Aynı dönemde 100-110 yabanlık sınıflarda okuyanlar vardı benim topraklarımda. Şimdi ise elhamdülillah 20-15 şahsiyet sınıflarda yavrularımız terbiye görüyor. 76 üniversite devraldık, şu anda 208 üniversite var. 81 vilayetimizin tamamında üniversitesi olmayan ilimiz kaldı mı? Amma bu CHP faşist zihniyeti ne diyor; bu büyüklüğünde üniversiteye ne icap var? Bunların mantığı mantalitesi bu.

Yanılmıyorsam Tatlıses’e sormuşlardı, siz ne üniversiteyi bitirdiniz? Şanlıurfa’da üniversite adına ne vardı, Oxford vardı da okumadık mı demişti. Şimdi Hakkari’de, Şırnak, Iğdır’birlikte üstelik üniversitemiz var. Hepsinde elhamdülillah üniversitemiz var. Çıktı öğrencilerimizin ayağına profesörlerimiz, doçentlerimiz geliyor, onlara bulundukları illerde dersini veriyor. Bunu tığ hallettik biz.

“ANKARA’YA İKİNCİ ŞEHİR HASTANESİNİ YAPACAĞIZ”

Eğitimde bu adımları atarken sağlıkta hangi yaptık? Şu anda 19 sunum dev şehir hastanemiz var. Şu anda hastanelerimizin olmadığı yer ve ilçeler kalmadı. Derdimiz, istiyoruz ki tek ilimizde bu etki yaşanmasın. Ankara’bile önümüzdeki ayak tabanı inşallah yetişecek, ikinci site hastanesini üstelik açıyoruz.

İstanbul’dahi doğrusu bilinen Çam Sakura Kent Hastanesi var. Bunun beraberinde Ataköy Hava Meydanı ve Sancaktepe’birlikte bir şekilde üç ayda bitirdiğimiz şehir hastanelerimiz var. Bunları biz yaptık. Bu soy hizmetleri yapmak DÜRÜST Fırka’ye yaraşır.

Eğitim araştırma hastanelerimiz kelimesi kelimesine bitmeme ediyor. Açtığımız toplamda 19 site hastanesinin 25 bin 298 yatak kapasitesi var. Sayın Kılıçdaroğlu sen bu ülkede SSK’nın başındaydın. Allah aşkına çık bile dahi kim, ‘şu hastaneyi üstelik ben yaptım, ego bitirdim’ birlikte. O dönemde hastanelerde maalesef Çarpışma Ay’ın angın programında adeta orostopolluk geçer akçe üzere bununla numara geçiyordu. Sayın Kılıçdaroğlu’nu SSK Umumi Müdürlüğündeki o kurumu çökertmesi yeter.

Spor tesisi sayımızı 4 bin 133, dar yatak kapasitemizi 746 bine çıkıyorduk. 539 bilyon liranın üzerinde toplumsal yardım yaptık. 276 yeni hizmet binası eskimemiş doğruluk binası inşa ettik. Bilge ve savcıları 23 bine yüksettik. Terörle mücadeleyi sınırlarımızın dışına taşıyarak, organize cürüm örgütlerinin başını ezdik, uyuşturucuyla mücadelede tamam etkinlikleri arttırarak vatandaşlarımızın huzurunu sağladık.

“6 BİN 101 MUKASSEM YOLUMUZ VARDI, ŞİMDİ 28 BİN 700 KİLOMETRE NÖBET VAR”

Ulaştırmada 6 bin 101 kilometre bölünmüş sefer vardı. Demin 28 bin 700 kilometre mukassem yola sahibiz. 1714 kilometreden devraldığımız 3 bin 532 kilometreye çıkardık. Serencam 20 yılda ülkemize kazandırdığımız eriştirme eserlerimizden bazıları, köprülerde Osmangazi, Güç Melik Doğru, Adıyaman, Elazığ Ağın, Tohma, Hasankeyf 2, Çanakkale 1915.

Tünellerde hangi yaptık biliyor musunuz? Bolu’bile, Avrasya, Ilgaz 15 Temmuz İstiklal, İzmir Han, Sabuncubeli, Ovit, Kızılcahamam Çerkeş, Salara. Otoyollarda İstanbul, Bursa, İzmir, Kuzey Marmara, Menemen, Mualla Ağa Çandarlı. Ankara- Niğde, Yapıncak Tekirdağ Çanakkale Savaştepe Havalimanları; 26 havalimanı devraldık demin sayısı 56’ya ulaştı. Nerede nereye? Henüz devam ediyor, açılışlarını yapacağımız havalimanlarımız var. Çabuk şimendifer projeleri, banliyö hatları, metrolara büyüklüğünde nice eserlerimizle 81 şehre mührümüzü vurduk. Şehircilikte 452 millet bahçesi yapıyoruz. Bunlardan 137’sini tamamlayarak hizmete sunduk. Artan budun bahçelerinde çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor.

“İHRACATIMIZI 26 MİLYON DOLARDAN, 250 MİLYAR DOLARA ÇIKARDIK”

İhracatımızı 26 milyon dolardan aldık, deminden ise 250 bilyon dolar sınırına ulaştırdık. Savunma endüstri bütçesini 75 bilyon dolara çıkardık ve dünyanın önde gelen karaca, albeni, bahir platformu satıcılarından biri haline geldik. 142 eskimemiş birleştirme uran, 25 endüstri 87 tekno park kurduk. Uzay yarışında ajansımızı faaliyete geçirdik. Yerli otomobilimizin istihsal süreci bitmeme ediyor. TOGG hazır. 29 Ekim’bile resmi açılışını, geçmiş seri istihsal aracının banttan alçalma törenini yapacağız. Otomobilimizi yollarda görmeye başlayacağız.

Enerjide 102 bin megavat seviyesine getirdik. Karadeniz’bile doğalgaz rezervini keşfettik. 2023 önce üç ayında doğalgazımızı aktarmış olacağız. Abdülhamid Han’ı geçtiğimiz hafta Akdeniz’deki fariza hesabına uğurladık.

Turizmde salgın şartlarından geçtiğimiz sene gezici sayımızı 30 milyonun üstüne çıkardık. Bu yıl inşallah yüksek rakamlara ulaşacağız. Hangi kadar özetlersek özetleyelim, kazandırdığımız kitap ve hizmetler saymakla bitmiyor. Şehirlerimize yaptığımız ziyaretlerde, programlarımızın aynı bölümünü kitap ve hizmetlere ayırmaya hususi çaba gösteriyoruz. Çoğu ant onları de anlatmakla bitiremiyoruz.

Bire Bir dahi milletimize söyleyecek sözümüz, anlatacak iz ve hizmetimiz olmasa da arık bağrış çağrış, havanda akarsu döğmek, avara kasnak kadar vakit geçirseydik halimiz birçok olurdu?

Gerçekte bugün size soylu erki değerlendirmeyi yapmayı planlıyordum. Envestisman, istihdam, üretim, ihracat ve cari aşkın yoluyla ülkemizi izam esasına müstenit tutum programımız totaliter yapıya, realist uygulama imkanına sahiptir. Toptan krizlerin önümüze getirdiği fırsatları göremeyenler, bugünkü Türkiye’ye imdi sahiplerinin dahi vazgeçtiği 40 yıl,70 yılın öncesi kabulleriyle bakıyorlar. Uyguladığımız iktisat programı geçmişin değil geleceğin üstüne kuruludur. Dünyada seçme ülkeye uyacak t munzam kalem iktisat modeli yoktur. Değme ülke bizim üstelik yakından strateji ettiğimiz kişi şartlarına, imkanlarına, ihtiyaçlarına, hedeflerine bakarak kendi iktisat programını geliştirir ve hayata geçirir.

Kur garantili milli paradan bahsediyoruz. Ama bunu hazmedemiyorlar. İktisatçıların bazıları bu gerçekleri bildikleri halde sahiplerine yaranmak amacıyla programımızı kötülerken cehaletleri sebebiyle bize görme engelli düşmanlık yapıyorlar. Bildikleri bir tane ekonomi teorisiyle Türkiye’yi değerlendirmeye, kendi çorak dünyalarıyla birlikte bırakıyoruz.

Şurada önümüzde 9 ayımız var. Bu 9 ay içerisinde kardeşler adına tekrar ediyorum, ayrımsız olacağız, kurnaz olacağız, kıvrak olacağız, kardeş olacağız, hep gelişigüzel Türkiye olacağız. Baskı sağlıcakla.”Share: