Cumhur Reisi Erdoğan, DÜRÜST Parti 21. Bünye Yıl Dönümü Programı’nda konuştu: (3)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ” Türkiye’yi benzeri asır öne çıkarmaya çalışırken aynı yüzyıl geriye götürmeye kalkanlara dünyayı tersine döndüremeyeceklerini birlikte göstereceğiz.” dedi.

Erdoğan, partisinin ATO Congresium’üstelik düzenlenen 21. kuruluş sene dönümü kutlamasında yaptığı konuşmada, DOĞRU Öğür’nin, Türkiye’nin asırlık demokratlık ve kalkınma eksiklerini tamamlamakla kalmadığını, 20’nci yüzyılın evvel çeyreğinin kalıplarına sıkışıp artan Türk siyasetini da 21’inci yüzyıla transfer başarısını gösterdiğini söyledi.

Türkiye’yi geriye atmak isteyenler olduğuna belen fail Erdoğan, “Rastgele ne büyüklüğünde birileri bibi ülkemizi, 20’nci yüzyılın yoksulluğu ve yoksunluğu körükleyen, doğruluk ve özgürlüklere düşman, milletin değerlerine adavet besleyen, yayın ve hizmet düşmanı, camız ve onun gölgesi vasilik özlemcisi, kavgadan, kamplaşmadan, çatışmadan sönümsüz, dünyadan süzük, vizyonsuz, hedefsiz, muhabbetsiz, hiçbirimizin hatırlamak üstelik istemediği serap iklimine kavrayışsız döndürmek istiyorsa de inşallah bunu başaramayacaklar.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, ülkeyi rejim müktesebatları 1940’ların biricik parti faşizminden, iktidara yetişme pratikleri 27 Mayıs darbesinden ibaret olanların çırpınışlarının yararsız olduğunu belirterek, “Kişisel hırslarının ürünü ajandaları cihetiyle bunların kurduğu masaya destek olanlara ise tığ vakit kaybetmeden acıyoruz. Biz Türkiye’yi bire bir çağ öne çıkarmaya çalışırken aynı çağ geriye götürmeye kalkanlara dünyayı bilakis döndüremeyeceklerini birlikte göstereceğiz.” diye niteleyerek konuştu.

DÜRÜST Parti’nin 2023 hedeflerinin karşısına bir tane fırka CHP’si devrinin gâvurluk ve sefalet uygulamalarının güzellemeleriyle çıkanlara bundan sonra kimsenin değer etmediğini kaydeden Erdoğan, şöyle bitmeme etti:

“Gene bizim 2053 vizyonumuzun karşısına, inşa ettiğimiz eserleri tahrip, yaptığımız hizmetleri tersine tedvir vaadiyle çıkanlara kimse kulak vermiyor. Bir Tane sermayesi AK Fırka, Cumhur İttifakı ve Tayyip Erdoğan husumeti olanlar, yalnız her tarafı buram buram manipülasyon kokan toplumsal medya mecralarında ve Türkiye düşmanı çevrelerde geçerlilik buluyor. Elbette tıpkısı birlikte bunların yanı sıra PKK’sından FETÖ’süne umum terör örgütleriyle bunların sivil görünümlü uzantıları var.”

“Milletimiz ülkeye kazandırılan eserlere ve hizmetlere bakacaktır”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletin, iradesini sandığa yansıtırken gözettiği ölçülerin çokça eksantrik olduğunu söyleyerek, şunları kaydetti:

“Milletimiz sandığa gittiğinde geçmiş bugüne kadar ülkeye kazandırılan eserlere ve hizmetlere bakacaktır. Eğitimde AK Öğür iktidarı neler yaptı, sağlıkta neler yaptı, adalette neler yaptı, bunun beraberinde ulaşımda neler yaptı, tarımda neler yaptı, aut politikada neler yaptı? A’dan Z’ye hep bunları benim milletim gözden geçirmeyecek mi? Geçirecek. Arkası Sıra kendisi ve evlatları için en gani geleceği kimin hazırlayacağına bakacaktır. Kardeşlerim, toyluk için sunu yüce olan nedir? Birinci derecede terbiye öğretimdir. Bunu başarıyla Türkiye’de gerçekleştiren ne nüfuz olmuştur? Tığ olduk, tığ.”

Kendisinin 75 şahsiyet sınıflarda okuduğunu, o dönemde 100-110 kişilik sınıfların bile olduğunu dile getiren Erdoğan, şu an ise öğrencilerin 15-20 kişilik sınıflarda yetişek talim gördüğüne meni etti.

Erdoğan, iktidara geldiklerinde Türkiye’da 76 darülfünun olduğunu hatırlatarak, şu anda 81 ilin tamamında bütün 208 üniversite bulunduğunu ama CHP’lilerin “Bu kadar üniversiteye hangi ister var?” dediğini belirtti.

“Bunu kimseye dedirtmek istemiyoruz”

İbrahim Tatlıses’in, ” Şanlıurfa’bile Oxford vardı bile okumadık mı?” sözlerini hatırlatan Erdoğan, “Biz bunu kimseye dedirtmek istemiyoruz. Hakkari’de birlikte üniversite var, Şırnak’ta üstelik üniversitemiz var, Iğdır’de da üniversitemiz var. Hangi ilimiz olursa olsun, hepsinde elhamdülillah üniversitemiz var. Imdi öğrencilerimizin ayağına profesörlerimiz, doçentlerimiz geliyor ve onlara bulundukları illerde dersini veriyor. Bunu biz hallettik.” diyerek konuştu.

Reisicumhur Erdoğan, yaptıkları keyif yatırımlarını birlikte hatırlatarak, “Şu anda 19 modül dev site hastanemiz var. Şu anda hastanelerimizin olmadığı mülk ve ilçe kalmadı. Derdimiz ne? İstiyoruz ki tek ilimizde bu sıkıntı yaşanmasın. Demincek Ankara’da önümüzdeki taban inşallah yetişecek, ikinci şehir hastanesini dahi açıyoruz. İstanbul’dahi elhak Çam ve Sakura Şehir Hastanemiz var ama bunun yanında Ataköy Havalimanı’nda ve Sancaktepe’dahi bile tekrar ayrımsız şekilde üç ayda bitirdiğimiz kent hastanelerimiz var. Bunları biz yaptık. Bu kök hizmetleri fora etmek AK Tümen’ye değer.”

(Sürecek)

Share: