Edirne’de adli sene planlı törenle başladı

2022-2023 Adli Yıl açılışı dolayısıyla bilgili, savcı, avukat ve adliye personelinin katılımıyla Edirne’de tören düzenlendi.

Edirne’de 2022 – 2023 adli sene açılışı zımnında merasim düzenlendi. Atatürk meydanında ayrımsız araya gelen bilge, müddeiumumi, avukat ve adliye personeli merasim öncesi amade bulundu. Bando eşliğinde ocumak duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından çelenklerin sunumuna geçildi. Çelenk sunumunun ardından günün anısına müzakere eden Cumhuriyet Altını Başsavcısı Mustafa Görmek, Edirne’de fariza yapmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek adli yılın oflaz olmasını diledi.

Vatandaşlara aklı başında bire bir türe hizmeti temin etmek, adalete olan güveni elan bile arttırmak ve amme vicdanını gönül tokluğu etmenin yargının yeryüzü esas amacı olduğunu belirten Cumhuriyet Altını Başsavcısı Mustafa Idrak Etmek, yekpare şiddet çalışanlarının bu misyon doğrultusunda özveriyle görevlerini namına getirdiğini ifade etti.

Edirne Adliyesi namına, sabık yıl, eksiksiz hak hizmetlerinin aktif, bereketli, hızlı ve yansız bire bir şekilde hesabına getirilmesi üzere üstün ceht gösteren hakim, cumhuriyet altını savcısı, adliye personeli ve avukatlar sayesinde artağan ayrımsız adli yıl geçirdiklerini hatırlatan Görmek, yeni adli yılın tamam şiddet mensuplarına, çalışanlarına ve adalet bekleyen eksiksiz yurttaşlara yavuz olmasını diledi.

Liyakat kavramının çokça mefret olduğunu tamlayan Edirne Baro Başkanı avukat Tacettin Sivrikaya ise kullanılmamış adli yılın, büyüklük, mahkeme kararı camiası ve tamlık yurttaşlar için aynalı olmasını diledi. – EDİRNEShare: