Edirne’den gelişmemiş bodur

2022 Mülki İdare Amirleri Tayin Kararnamesi doğrultusunda Edirne’nin ilçelerine atanan kaymakamlar göreve başladı.

Bulundukları yerlerde görev sürelerini bütünler, hizmet yahut mazeretleri göre kararname kapsamına alınan 422 Mülki İdare hizmetleri sınıfında fariza işleyen ilbay yardımcısı, kaymakam, vekillik hat teşkilatında memur olanlar ile ünsiyet müşavirlerinin bakir görev yerleri Resmi Gazete’de yayımlanan kararname doğrultusunda belirlenmişti.

Buna göre, İscehisar Kaymakamı Tasavvur Kapar Meriç Kaymakamlığına, Yatağan Kaymakamı Haysiyet Kökçü Uzunköprü Kaymakamlığına, Doğankent Kaymakamı Cafer Rençper Vurdumduymaz Kaymakamlığına, Araban Kaymakamı Ömer Sevgili İpsala Kaymakamlığına atandı. Kaymakamlar atandıkları ilçelerde görevlerine başladı.

Bu arada kararnameyle Havsa Kaymakamı Ergin Özer Özdemir Tekman’a, Meriç Kaymakamı Cafer Kaymakçı Tercan’a, İpsala Kaymakamı Ekrem Güngör, Kozluk’a kaymakam, Uzunköprü Kaymakamı Hakan Çetin Erdoğan Osmaniye’ye, Lalapaşa Kaymakamı Muhammet Dikici Giresun’a ilbay yardımcısı, Vurdumduymaz Kaymakamı Şükrü Derviş Göktaş Batman’a ülfet müşaviri kendisine atanmıştı.

-“Uygulayım Bilimi Bağımlılığı ve Metin Yaşam” konularında eğitim bilimi verildi

Yeşilay Koordinesinde; Edirne Familya ve Toplumsal Hizmetler Müdürlüğü, Edirne Müftülüğü, Edirne Bilgisizlik ve Spor Müdürlüğü Deneyimsizlik Merkezi işbirliği ile site genelinde yaz Kur’an kursu, çocuk yuvası ve devir bakımevleri ve bilgisizlik merkezindeki öğrencilere müteveccih “Uygulayım Bilimi Bağımlılığı ve Metin Yaşam” konularında eğitim verildi.

Yeşilay’dan yapılan açıklamaya bakarak, eğitimlere Türkiye Yeşilay Cemiyeti Nahiye Koordinatörü ve Edirne Sülale ve Toplumsal Hizmetler İl Müdür Muavini Sebahattin Bilgiç, Edirne Yeşilay Şubesi Avrat Komisyon Başkanı ve Edirne Müftü Yardımcısı Zeynep Kaya Demirtaş öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Eğitimler Edirne Yeşilay Şubesinde görevli ehlihibre personeller ile Edirne Ev ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünde görevli psikolog Kahkaha Akilane yoluyla gerçekleştirildi.

Gerçekleşen eğitimlerde 908 öğrenciye ulaşılarak Türkiye Bağımlılıklar ile Savaş çalışmaları kapsamında farkındalık oluşturuldu, bağımlılıklar ile ilgili el ilanı afiş ve broşürler yaş gruplarına akla yatkın adına öğrencilere dağıtıldı.

Share: