Fatih Erbakan: Birbirleriyle tartışmak dışında ortaya çok bile aynı özdek koyabildikleri namevcut (2)

KONGREDE KONUŞTU

Baştan Refah Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, partisinin Ahmet Şekip Ersoy Firez Merkezi’nde planlı Osmaniye İl Başkanlığı 2’nci Gösterişsiz Kongresi’ne katıldı. Burada mütekellim Erbakan, Türkiye genelinde halkla yeryüzü çokça buluşan siyasi partinin Baştan Zenginlik Partisi olduğunu belirterek, “Anadolu’yu geziyoruz. Türkiye’nin dört bir yanı sıra insanımızla, esnafımızla muhatap oluyoruz. Hangi görüyoruz? İki gelişmemiş cümleyle özetleyeceğimiz tıpkısı görünüş. Birincisi ‘Türkiye yanıyor’. İkincisi dahi ‘Milli Görüş’ü arıyor’ hepsi. Bozukluk? Zira yanmasının en yetişkin sebebi iktisadi akse. Esnafa gidiyoruz, karanlıkta oturuyor. ‘Elektriği açamıyorum zira faturaları ödeyemiyorum’ diyor. Sıcakta 40 paye havada kliması var, klimasını açamıyor, iklimleme cihazı kapalı. Sıcakta karanlıkta terleyerek oturuyor. 1 Eylül’den itibaren flört etmek için cümbüş ve doğal gaza kullanılmamış zamlar. doğal gaz konutta yüzde 20 zamlandı. Sanayide yüzdelik 50,8 zamlandı, hayatiyet üretim amaçlı doğal gaz yüzdelik 49,5 zamlandı. ‘Karadeniz’dahi gaz bulduk’ dedikten bugüne kadar tekmil 18 öğün tabii gaza bindirim mamul. Şu 8 ayda yani 2022 yılı zarfında gaz konutlarda yüzdelik 174 arttı. Bu da 100 teklik faturanın 274 liralık olması gelmek. Kıytırık ve itidalli destan işletmelerde 8 ayın içre gaz yüzde 277 arttı. Iri ölçekli sanayide gaz 8 ayda yüzdelik 379 arttı. Tamam cümbüş? Gine bu yıl içerisinde, çabucak şu 8 ayın içerisinde konutlarda kullanılan elektrik yüzde 109’la yüzdelik 212 ortada arttı” dedi.

’20 SENEDEN BERİ BU GECELEYIN BİR TIP GELMİYOR’Yunanistan ile yaşanan gerilim ve iktidarın yaptığı açıklamalarla ilgilendiren mütekellim Erbakan, “Yunanistan’la yaşanan gerginlikten kontekst çıktılar ‘Bir şeb ansızın gelebiliriz’ dediler. Kendilerine Yeniden Zenginlik Partisi kendisine diyoruz kim; ’20 seneden beri bu gece bire bir türlü gelmiyor. Adamlar Ege’deki kaç lime adacıkta, kaç parça kayalıkta bize ilişkin olan yerey parçasında çıktılar, Yunan bayrağını diktiler. İnternette, ecnebi basında, Palikarya basınında fotoğrafları var, videoları var. Bayraklarını diktiler, zat askerlerini çıkardılar. Dayanıklı haddinden fazla yurtsever, emekli general, emekli leşker, matbuat toplantıları yapıyor. Toplumsal medyada bunları yazıyor, bildiriyor. Yıllardan beri yurt toprağımız orada Palikarya işgali altında ama hala elan ‘Bir gece akılsız gelebiliriz’ diyor. Biz Yeniden Bolluk Partisi namına erk olduğumuz zaman aynen Kıbrıs Barış Harekatı’nın emrini Erbakan Hocamızın verdiği üzere sağlık gelmez bu adalarda, bu kayalarda tek Yunan bayrağı bırakmayacağız Cenabıhak’ın izniyle. Tığ ne dedik Erbakan Hocamız üzere? ‘Konuştuğunu işleyen Erbakan’ dedik. Milli görüşçü elden konuşmaz. O, konuştuğunu aynı zamanda yapar. Ondan sonraları ‘Vatan, millet’ diyorsun, ‘Beka’ diyorsun. ‘Ezan susmaz, bayrak inmez’ diyorsun. Seçkin seçimde bu hikayeler. Ege’birlikte ayn göre bakarak insan bizim toprağımızı nehiy etmiş, çeri çıkarmış, öncü dikmiş. Onlara illet vacip müdahaleyi yapmıyorsun?” diyerek konuştu.’SEN ÜSTELIK GİT AMERİKA’NIN, ADANA’DAKİ İNCİRLİK ÜSSÜ’NÜ KAPAT’Cenup Kıbrıs Anadolu Yönetimi’hangi müteveccih zırh ambargosunu Amerika’nın resmen kaldırdığını belirten Fatih Erbakan, “2020’bile gevşetmişti, 2023 itibarıyla Cenup Kıbrıs Küçük Asya Yönetimi’ne zırh ambargosunu ağız ağıza kaldırıyorlar, silah ticaretini erkin bırakıyor. Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’hangi olan engelleyim? Yarayışlı o bitmeme ediyor. Öyle madde evet mu Cenabıhak aşkına? Dışişleri Bakanlığı ‘Şiddetle kınıyoruz’ diyerek kanaat yayınladı. ya onu ego bile yapıyorum elhak. Kınamakla tamam mu? Hükümet adına, kudret olarak sizin kadem atmanız lazım, hamle. Ne adım atacak? Sen da git Amerika’nın, Adana’daki İncirlik Üssü’nü kapat. Yapabiliyorsan bunu yap” dedi.

Konuşmaların arkası sıra Erbakan’a kongreye katılımından muhit çiçek ve mütenevvi hediyeler ikram edildi. Tek listeyle gidilen kongre böylelikle kâin komutan Hiçlik Uyanık, baştan başbuğ seçildi.

Share: