Iğdır’daki Tuz Tedavi Merkezi hafta sonu deste görüyor

Iğdır’birlikte mevcut Sodyum Klorür Terapi Merkezi’nde, hafta sonları ziyaretçi hareketliliği artıyor.

Tuzluca ilçesinde kâin Tuz Dağı’nın içindeki mağaralara yapılan Tuz Tedavi Merkezi, yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olmaya bitmeme ediyor.

Henüz bire bir yılını doldurmayan ve aranjman etapları devam eden mağaralar, açıldığı günden bugüne kadar 100 binin üstünde ziyaretçiyi çekti.

Özellikle hafta sonlarında Iğdır’ın beraberinde Kars, Ağrı, Erzurum, Van ve Ardahan kabilinden belde illerden ziyaretçilerin geldiği mağaralar, bölgenin sunu ağırbaşlı turizm alanlarından biri yerine ziyaretçilerini ağırlıyor.

Ziyaretçilerden Ahmet Özdemir, AA muhabirine, arkadaşlarının tavsiyesi üzerine geldiği mağarayı, anlatıldığından daha domuzuna bulduğunu söyledi.

Dağın içinde böyle ayrımsız yapının bulunmasının mucize olduğunu anlatan Özdemir, “Hayatımda görmem gereken bir düz olduğunu buraya gelince anladım. Haddinden Fazla adamakıllı bire bir meydan, herkese görmesini tavsiye ederim. Galerilerin oluşması, rastgele içtima tuz olması, yürüdüğümüz yolun da tuzdan oluşması beni haddinden fazla etkiledi, haddinden fazla beğendim. Arkadaşlarıma da önereceğim, pekâlâ görülmesi gereken tıpkı kayran.” dedi.

Share: