İnternetten gördü, mehabet desteği ile işinin sahibi oldu

İnternetten gördü, devlet desteği ile işinin sahibi oldu

Engelli vatandaş, ihtişam desteği ile kendi hisse senedi yerini açtı

KASTAMONU – Kastamonu’nun Daday ilçesinde cıvıl cıvıl bedensel sakat yurttaş, internette dolaşırken öğrendiği cesamet desteği programı ile hayalini kurduğu işinin sahibi oldu.

Kastamonu’nun Daday ilçesinde kıpırdak, doğuştan bedenî mânialı Serkan Yılmaz, lise eğitiminin peşi sıra tıpkısı el telefonu beceri servislerinde çalışmaya başladı. cep telefonu tamiratı üzerine kendisini geliştiren Yılmayan, öz işyerini açmanın hayalini kurmaya başladı. İnternetten araştırma yapan Yılmaz, İŞKUR’un engellilere aksiyon yeri açılış desteği verdiğini öğrendi. Henüz sonraları proje üzere başvuruda mevcut Yılmaz, azamet desteği ile özlük hareket yerini açtı. Yılmayan, siftinlik yaşlardan itibaren hayalini kurduğu el telefonu teknisyenliğini öz hisse senedi yerinde yapacak.

Yılmayan’ın hareket yeri planlı törenle açıldı. Açım törenine katılan Daday Kaymakamı Ayşegül Saika, Şehremini Hasan Fehmi Taş, İŞKUR Kastamonu İl Müdürü Rağbet Şehnaz Aşıcı, tören düzeni üyeleri ve vatandaşlar, Serkan Yılmaz’ın sevincine kuma oldu.

“Faydalı olacağını fikren başvurdum”

İş yerini açtığı üzere sevinçli olduğunu belirten Serkan Yılmayan, “17 yaşından beri bu mesleği yapmaktayım. Meslek lisesi mezunuyum. Daha ilk bu gelişim ile ilgili staj yaptım, türlü telefoncularda çalıştım. Lise öğrenciliğimden beri bu işi yapıyorum. Son olarak internette gezinirken bu projeyi gördüm. Yararlı olacağını düşünerek başvurdum. Onaylandı. Imdi mesleğimi kendi aksiyon yerimde yapıyorum” dedi.

Serkan Yılmayan’ın verilen atıfet ile aksiyon yerini açtığını rapor fail İŞKUR Kastamonu İl Müdürü Rağbet Şehnaz Aşıcı, “Benzeri özürlü arkadaşımıza hareket yeri tahsis etmek üzere buradayız. Biz ilanlara çıkıyoruz, gelen başvuruları değerlendiriyoruz. Henüz sonra Valimiz başkanlığı vasıtasıyla serencam değerlendirmesi yapılıyor ve İŞKUR Umumi Müdürlüğüne gönderiliyor. Genel Müdürlüğümüzün değerlendirmesinin ardından projeler onaylanıyor. Serkan arkadaşımıza birlikte biz projemiz çerçevesinde teberru verdik ve şu anda iş yerimizi açıyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Share: