Merzifon’da “1 Ilk Teşrin Dünya Yaşlılar Günü” kutlandı

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, 1 Ilk Teşrin Acun Yaşlılar Günü dolayısıyla Merzifon Huzurevi’ni ülfet etti.

Yaşlılar Haset etkinlikleri kapsamında yaşlılar yurdu sakinleri onuruna planlı programa katılan Masatlı, elini öptüğü yaşlılara karanfil ve muhtelif hediyeler verdi.

Masatlı, gazetecilere, temas zaman yaşlıların sübvanse etmek ve onları tabiiyet ile anımsamak gerektiğini söyledi.

Yaşlıların seçkin zaman mir tacı olduğunu vurgulayan Masatlı, şunları kaydetti:

“Yaşlılarımız, eski ile bugün beyninde köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan genişlik nadir değerlerimizdir. Bu özel dönemde yaşlılarımıza hürmet, bağlılık ve hizmette ayıp etmememiz medeniyetimizin gereğidir. Bizler yaşlılarımızı, içre yaşadığımız toplumun artağanlık kaynağı ve celil çınarları namına görürüz. Bizleri yetiştiren, koruyup muhafız zer büyüklerimizin gerekseme duydukları bu dönemde, yaşama sevinçlerini kaybetmeden, esenlikle yaşayış ortamında yaşamalarına ulama temin etmek, türe ettikleri korku ve sevgiyi birlik tıpkısı biçimde göstererek gönüllerini hoşnut tutmak, hayatlarını kolaylaştırmak hepimizin öncelikli görevlerinden biridir.”

Programa Merzifon Kaymakamı Mehabetli Güldoğan, Şehremaneti Komutan Yardımcısı Erkan Ergül, Merzifon Yaşlılar Yurdu Müdürü Sedat Altınok da katıldı.

Share: