Muğla’dan depremzedelere destekler sürüyor

Muğla’da, “asrın felaketi” adına nitelenen Kahramanmaraş merkezli meydana mevrut depremlerden etkilenen bölgelere müzaheret amacıyla başlatılan kampanyalara ve kente getirilen afetzedelere destekler bitmeme ediyor.

Merkez ilçe Reze’de, Valiliğin ayni ödül ve temel dağıtım deposuna vatandaşlar, hava ve belediyenin getirdiği müzaheret malzemeleri ayrıştırılıp kolilere konulduktan sonra tırlara yüklenerek, hareket bölgesine gönderiliyor.

Türk Kızılay Muğla ve Menteşe şubeleri, ilçedeki evlere yerleşen 503 depremzedenin sıska besin, hijyen ve tayyetmek ihtiyaçlarını karşılıyor.

Kızılay şubesinde sabahın evvel saatlerinde çalışmaya başlayan görevliler ve gönüllüler, AFAD’ın gönderdiği listeden afetzedeleri tek biricik arayarak taleplerini alıyor.

Taleplere bakarak hazırlanan paketler ekiplerce depremzedenin evlerine tasdik ediliyor.

Türk Kızılay Menteşe Idarehane Başkanı Kenan Yavuz, gazetecilere, afetin önce gününden itibaren gönüllülerle koyu ayrımsız faaliyet yürüttüklerini söyledi.

Fethiye, Marmaris ve Bodrum

Fethiye ilçesinde Kaymakamlık koordinesinde tamlık hava, bünye ve vatandaşlar eliyle getirilen besin, ruba, battaniye, ısıtıcı ve hijyen malzemeleri İlçe Toyluk Spor Salonu ve belirlenen arkalama toplama merkezlerinde toplanıyor. Toplanan malzemeler, ilçede misafir edilen depremzedelere dağıtılıyor.

Marmaris’te ise Kaza Sosyal Teavün ve Dayanışma Vakfının (SYD) kampanyası kapsamında Çamdibi Mahallesi’ndeki Karayolları 26. Bölüm Şefliği Marmaris Bakımevi depolama alanında yardımlar akseptans edilmeye devam ediliyor.

SYD ekipleri, vatandaşlar, dernek ve kurumlardan gelen yardımları listeleyip bölümleme yaptıktan sonra kamyonlarla Muğla Valiliğine doğrulama ediyor.

Bodrum ilçesinde müzaheret malzemeleri, Konacık Mahallesi’ndeki Herodot Ekin ve Bodrum Cahillik merkezlerinde toplanıyor.

Kaymakamlık ve Bodrum Belediyesi koordinasyonunda hesaplı arkalama organizasyonuyla toplanan yardımlar, tırlarla AFAD tarafından facia bölgesine gönderiliyor.

Share: