“Müslüm Gürses Şarkıları” konseri sakil bandaj gördü

Malatya İnönü Üniversitesi Yetişek Fakültesi Çalgı Öğretmenliği Bölümü öğrencileri ve Müzikolaj Orkestrası vasıtasıyla Müslüm Gürses Şarkıları konseri düzenledi.

Turgut Özal Kongre ve Ekin Merkezi’nde Eğitim Fakültesi Güzelce Sanatlar Eğitimi Bölümü Akademisyen Doç. Dr. Büyük Ayhan’ın şefliğini yaptığı ve Enstrüman Öğretmenliği Bölümü öğrencileri ile Müzikolaj Orkestrası’nın gerçekleştirdiği “Müslüm Gürses Şarkıları” konserine bağ büyük oldu. Konsere, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, ülke protokolü, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı. Konserde, “Aşk Gebe Kervanlar, Nilüfer, Affet, İtirazım Var, Idareci, Haberimiz Namevcut, Firkat Kırıcı Aynı Madde, Hangimiz Sevmedik, Gel Bahtımın Kar Beyazı, Erisin Dağların Ev, Özlenti Rüzgarları, Tanrı İstemezse, Küskünüm, Acımıyorsan, Kaç Pencere Kırıldı, Aldana Aldana, Yıllar Utansın, Topraktan Bedene, Garipler, Ne Yazar, Seni Yazdım” kadar rahmetli sanatçı Müslüm Gürses’in yüzü sıcak şarkıları icra edildi.

Konserin sonunda Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Orkestra Şefi Doç. Dr. Yüce Ayhan’a ve orkestraya çiçek takdiminde bulundu. – MALATYA

Share: