Nepal’de düşen sâri uçağında 68 yaşama hayatını kaybetti

Hükûmet Merkezi Katmandu’dan Pokhara’ya müracaat etmek üzere havalanan Yeti Çekicilik Yollarına ilişkin “ATR 72” tipi bulaşıcı uçağı, bu sabah Seti Nehri Vadisi yakınında düştü. Uçakta ilk belirlemelere bakarak 40 dirilik hayatını kaybetmişti. Son yapılan açıklamada ise ölmüş sayısının 68’e yükseldiği açıklandı.

UÇAKTA 72 KİŞİ VARDI

Şirket Sözcüsü Sudarshan Bartaula, uçağın 68 yaya ve 4 kişilik mürettebatı taşıdığını belirtti. Bartaula, yolcular beyninde 10 yabancı tabiiyetli kişi ile 2 bebeğin da bulunduğu bilgisini paylaştı.

YABANCI TABIIYETLI YOLCULAR ÜSTELIK VARDI

Nepal Sivil Havacılık Teşkilatından yapılan yazılmış açıklamada, uçaktaki yabancı uyrukluların ortada 5 Hindistan, 4 Rusya ve 2 Güney Korelinin birlikte İrlanda, Avustralya, Arjantin ve Fransa vatandaşlarının düz aldığı bildirildi.

KABİNE ACİL TOPLANTIYA ÇAĞRILDI

Kaza sonrasında Nepal Başbakanı Pushpa Kamal Dahal kabineyi müstacel toplantıya çağırdı. Başvekil Dahal, içtimai medya hesabından yaptığı açıklamada, “Pokhara’da 72 kişinin bulunduğu uçağın düştüğünü balaban üzüntüyle öğrendim. Umum çıkışlı kurumlara efektif tıpkı istirdat çalışması yürütmeleri konusunda çağrıda bulunuyorum” dedi.

Share: