Otomobilin çarptığı 2 ahi çetin yaralandı

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde, yolun karşısına boşamak istedikleri sırada araba çarpan koca ve kız kardeşi okkalı yaralanırken, sürücü ise olay yerinden kaçtı.

Olay, Binali Yıldırım Bulvarı’nda meydana geldi. Edinilen bilgilere bakarak, 12 yaşındaki yabancı tabiiyetli A.E. ile 4 yaşındaki kız kardeşi Ş.E., markete gitmek amacıyla yolun karşısına döndürmek istedi. Bulvarın Malatya istikametinde yola adımlarını attıkları anda plakası ve sürücüsü belirlenemeyen benzeri otomobili koca ve kardeşine çarptı. Çarpmanın etkisiyle metrelerce savrulan bedbaht dallar kanlar içerisinde yola düştü. Sürücü ise, durup yardım etmek hesabına acilen fenomen yerinden uzaklaştı. Kazayı gören vatandaşların ihbarı ile görüngü namına afiyet ve polis güçleri ekipleri atıf edildi. Korkulu yaralanan kardeşler, önce müdahaleleri görüngü durumunda yapıldıktan sonra 112 Ivedi Esenlik ekiplerince hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. 12 yaşındaki A.E.’nin duran kalbi, doktorların çabası ile baştan çalıştırıldı. Temas iki kardeşin birlikte esenlik durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Polis ekipleri, yolu trafiğe kapatırken, fenomen durumunda degaje yetenekli tetkik yapıldı. Otomobilin, çarpmanın etkisiyle kırılan parçaları yegâne bir tane toplandı. Bellik ve modeli belirlenen araba ve sürücüsünü belirlemek üzere Site Düzenlilik Dümen Sistemi ile güzergahtaki bütün iş yerlerine ilişik düzenlilik kameraları inceleme altına alındı.

Olayla ilgilendiren tahkikatın sürdüğü öğrenildi. – KAHRAMANMARAŞ

Share: