Sacha Boey, Galatasaray’da şampiyona süregelmek istiyor

Galatasaraylı futbolcu Sacha Boey, solgun-kırmızılı takımla sezonu şampiyon yok etmek istediğini söyledi.

Sarı-kırmızılı takımın Florya Stabil Oktay Tesisleri’nde yaptığı alıştırma öncesi basın mensuplarına açıklamada kâin Boey, sezon başında tedarik kampında meydan almamasına karşın sergilediği kudretli performansla ait soru üzerine, “Takımdan ayrı olduğum sürede de çalışmalarımı bırakmadım. Daim çalışmalarıma bitmeme ettim. Takımın ongun sonuçlar alması benim da parlamamı sağladı.” dedi.

Takım arkadaşları Berkan Kurtlu ve Bafetimbi Gomis ile çok mebzul anlaştığını anlatan Boey, para aktarımı teklifi alıp almadığına yönelik soruyu, “Bu konuyu ben menajerime bırakıyorum. Şu anda çabucak futboluma odaklanıyorum.” şeklinde yanıtladı.

Kamerun kökenli Fransız futbolcu, Dünya Kupası’yla ilgilendiren istifham üzerine, “Umarım Kamerun, Fransa’nın gittiği kabil istikbal gidebilir. Çokça büyük bir düzenleme. Şu anda ben takımıma mütekâsif oluyorum. Umarım gelecekte ben dahi katılırım.” değerlendirmesinde bulundu.

Sacha Boey, kariyer planıyla ilgili soruya, “Futbolda hangi devir hangi olacağını bilemezsiniz. Zaman başında mızıka içerisinde üstelik değildim amma şu anda ongun tıpkısı noktadayım. Benim için burada tevessül etmek önemli. Burada sezonu şampiyon kendisine ilhak etmek koca.” cevabını verdi.

Süper Lig’deki serencam maçlarında Medipol Başakşehir karşısında aldıkları 7-0’lık galibiyetin koca olduğunu vurgulayan Boey, “Başakşehir maçı oynadığımız sunu bereketli müsabakalardan biriydi. Zaten attığımız 7 gol bunun kanıtıydı. Şu anda ferah bir şekilde çalışmaya bitmeme ediyoruz. Tıpkı maçları temas hafta ikilemek istiyoruz.” şeklinde kuruntu belirtti.

Sacha Boey, mevsim başında Fenerbahçe’den teklif alıp almadığına yönelik istifham üzerine ise “Fenerbahçe ile hiçbir şekilde iletişimim olmadı ve onlardan dahi benzeri teklif gelmedi.” ifadelerini kullandı.

Share: