Şarkıcı Amaç Akarsu Akyol’un röportajını

İngiliz gazetesi Financial Times, yıpranmamış albümü ‘Anadolu Ejderi’ni dinleyicilerin beğenisine sunan hanende Tasavvur Akarsu Akyol ile yaptığı röportajı gazetenin matbu versiyonunda “Erdoğan’ın kabusu”, genel ağ sitesinde ise “Erdoğan’ın sunu dağ kabusu” başlığıyla yayınladı. Gücük sürede toplumsal medyanın gündemine oturan başlık kullanıcıların tepkisini çekti.

“ERDOĞAN’IN YERYÜZÜ IZDIRAP KABUSU” BAŞLIĞI ATILDI

Gazetede yayınlanan makalede Akyol’un “yeniden canlanan Anadolu Rock hareketinin futuristik temsilcisi” olduğu, sanatçının eş, avrat, kuir haklarının savunucusu kendisine bile bilindiği belirtiliyor. Şarkıcı ise röportajında “Bu benden nefret etmeleri üzere ehliyetli benzeri sebepti. Ama berbat fikirleri umurumda değil” diyor. Akyol’un bu sözlerinin arkası sıra gazetenin matbu versiyonunda “Erdoğan’ın kabusu”, internet sitesinde ise “Erdoğan’ın yeryüzü ateş kabusu” başlığı kullanıldı.

TEPKİLERİN ARDINDAN BAŞLIK DEĞİŞTİRİLDİ

Başlıklar gelişmemiş sürede sosyal medyada ruzname olurken binlerce reaksiyon mesajı yağdı. Gelen tepkilerin peşi sıra harekete geçen Financial Times, makalenin başlığını değiştirdi. Maksat Akarsu Akyol için hazırlanan makalenin yıpranmamış başlığı “Türk Hanende Amaç Su Akyol Imge ve Hürriyet” adına değiştirildi.

Share: