Sevdiği kadınla evlenebilmek üzere huzurevine yerleşti

Sevdiği kadınla evlenebilmek üzere huzurevine yerleşti

Huzurevi’nde artan 75 ve 72 yaşındaki koşa nikah masasına oturdu

ZONGULDAK – Zonguldak’ın Ereğli ilçesindeki huzurevinde kalan 75 ve 72 yaşındaki çift planlı nikah töreni ile dünya evine girdi.

Kdz. Ereğli ilçesinde ruh gösteren İzmirlioğlu Huzurevi’nde mütezayit 75 yaşındaki Ercan Birdal ile 72 yaşındaki Meliha Kıral, 7 yıldır bitmeme eden ilişkileri sonrası nikah masasına oturdu. Çiftlerin müracaatı üzerine Zonguldak Valiliği ve Zonguldak Eş ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün destekleri ile Mühendisler Derneği Lokali’nde nikah töreni düzenlendi. Berenarı ateşli görülen çiftin nikah şahitliklerini ise Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz ve Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Müspet yaptı. Çifti kutlama eden Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, kendilerine mutluluklar diledi. Tutulmaz konuşmasında “Meliha hatun ve Erdal us ikinci baharındaki evliliklerine bütün beraber şahitlik yaptık. Öncelikle bu muhteşem gençlerimizi kutlama ediyoruz. Allah aynı zenginlik boyu bahtiyar etsin. Bir Iki önce nikah takkadak evliliğin yaşı birçok olursa olsun heyecanın tıpkısı olduğunu hissettiler. Birçok evliliğe şahitlik yaptım. Öbürlerinden on paralık farklı değildi. Aynı heyecanı burada gördüm. Bu heyecanları daim olsun İnşallah” dedi. Ilbay tutulmaz evlilik cüzdanını henüz sonraları çiftin ikisine birlikte verdi.

75 yaşındaki damat Ercan Birdal nikah sonrası gelini öperek, zenginlik boyu mutluluklar diledi. Nikah törenine katılan davetliler damat ve geline tartı takarak evliliklerini tebrik kartı etti.

“Hepsi O’nu yanıma alabilmek üzere”

75 Yaşındaki güveyi Ercan Birdal Meliha hanım ile birlikteliklerinin 7 yıldır devam ettiğini belirterek, görücü usulü ile evlendiklerini söyledi. Birdal konuşmasında “Beraberliğimiz bayağı, üst 7 yıldır sürmekte. Nikahımız zaman talih oldu. Dolayısıyla dirlik evine geldik ve burada yaşamaya karar verdik. Gördüğünüz kabil bu işlemde bitti, hayata bitmeme edeceğiz. Görücü usulü evlendik.” İfadelerine düzlük verdi.

72 yaşındaki elkızı Meliha Kıral ise çok mutlu olduğunu belirtti. Kıral konuşmasında şu sözlere vadi verdi: “Domuzuna tıpkı önsezi, kararlı bire bir beyin oldu gibime geliyor, şu anda mutluyum. 7 yıldır birlikte yaşıyoruz. Benim dirlik evime gelmesi amacıyla nikah beğenmek zorunda kaldık. Kâffesi onu yanıma alabilmek amacıyla.”

Çiftin nikah törenine huzurevinde mütezayit tamlık arkadaşları katılırken, eş ve damat nikah törenine katılan davetlilerle gelişigüzel uyumlu dakikalar yaşadı.

Share: