Sonbaharda kampın adresi doğunun gizli cenneti “Barış Gölü”

Güzün kampın adresi doğunun adsız cenneti “Hazar Gölü”

ELAZIĞ Üç tarafı sularla dönük yarımada konumundaki Elazığ’ın Sivrice ilçesinde yer kayran Barış Gölü, Türkiye’nin dört bir yanından gelen kampçı ve doğaseverleri ağırladı. Etkinliğe katılan onlarca güç sonbaharda doğanın keyfini çıkardı.

Türkiye’de derinliği ile önce sırada vadi düz, 22 kilometre uzunluğa ve 6 kilometre genişliğe sahip Barış Gölü’nün kıyıları, sonbaharın misilsiz güzelliğiyle yurdun dört bir yanından mevrut kampçı ve doğaseverlere aile sahipliği yaptı. Ankara, İstanbul, Diyarbakır, Malatya, Bingöl, Tunceli, Adıyaman, Şanlıurfa, Mardin ve Batman başta başlamak üzere belde illerden birçok ziyaretçinin sargı odağı olan Plajköydeki Barış Gölü kıyısı, güzün ise doğaseverlerin yeni gözde mekanı haline geldi. Sonbaharın sunduğu benzersiz manzarası ile turist ve gönüllülerden oluşan katılımcılara görsel ziyafet sunana mekanı ilk defa görenler ise şaşkınlığını gizleyemedi. İl dışından gelen kampçıları Plajköydeki Sulh Gölü kenarında ağırladıklarını belirten Elazığ Kamp Kulübü Başkanı Kamuran Aşar, “Temas sene Elazığ’ın Plajköy kasabasında uyumlu bire bir şekilde bu nev aktivitelerle Sulh Gölünü tanıtmayı amaçlıyoruz. Farklı şehirlerden gelenlerin Elazığ’de hakeza aynı düz var mıydı ve Elazığ bu büyüklüğünde güzelce miydi kabilinden tepkileri oldu” dedi.

Kampa Ankara’dan katıldıklarını ve manzaraya hayran kaldıklarını dile getiren Fatih Cömert, “Çekicilik biraz soğuktu amma müstevi çokça güzelce ve eğlendik. Farklı illerden mevrut arkadaşlarımızla kaynaşma fırsatı bulduk. Ülkemizin rastgele yeri behişt. Buralar de bedel biçilemez” diyerek konuştu. Malatya’dan hempa grubuyla gelişigüzel katılan Sena Fer Gül ise “Çokça sunturlu etkinlikler vardı, hepsine katıldık. Çokça eğlendik, umarım gine tamam. Bura çokça iyice düzlük. Elan geçmiş hakeza aynı kayran olduğunu duymuştum ama hiç gelmek nasip olmamıştı. İlk kat bu dinlenme kampı sebebiyle geldim” şeklinde konuştu.

Share: