TDP Genel Başkanı Sarıgül, Kastamonu’da konuştu Açıklaması

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Birleşmiş Uluslar (BM) Genel Yerleşmiş’ndaki konuşmasına ilgilendiren, “Avrupa’nın şımarık çocuğu Yunanistan’a Mürekkep Milletlerde gerekli ders verilmiştir.” dedi.

Kastamonu E Tipi Sadık ve Açıkça Ceza İnfaz Kurumu önünde matbuat açıklamasında mevcut Sarıgül, 61 cezaevinin önünden af çağrısı yaptıklarını belirtti.

Kovid-19 dolayısıyla aceleci entelekt yapıldığını ve gözden kaçan kâh konular olduğunu gelecek süren Sarıgül, “Bu nasip mahkumları için, el birliği hukukunun yeniden tahsis edilmesi amacıyla, toplumda yeni tıpkısı füzyon, toplumda inşallah baştan tıpkısı barış olması için bütün politik partileri toplumsal sulh ve el birliği hukuku için affet Türkiye’m kampanyasına bindi vermeye çağırma ediyorum. Bu noktada Milliyetçi Akıntı Partisinin ve Demokratik Sol Partinin atmış olduğu kadem son etap değerlidir.” diye niteleyerek konuştu.

Bir basın mensubunun “Altılı masanın HDP’ye vekillik vereceğiyle ait tartışma başladı, partinizin bu konudaki düşüncesini aktarmak istiyoruz?” sorusu konusunda Sarıgül, şunları kaydetti:

“Türkiye Değişim Partisi namına siyasi partilerle teşrikimesai ve alçak birliği seçme zaman yapılmasından yanayız amma Türkiye Değiş Partisi olarak yapacağımız teşrikimesai ve güç birliği seçme antlaşma atalarımızın, dedelerimizin, ecdatlarımızın kanlarıyla oluşan kamer meydanda bayrağımızdan yanadır. Seçkin antlaşma Türkiye Değiş Partisinin yapacağı iş birliği toprağımızdan yanadır. Sınır ve sembol birliği diyen bir nice politik partiyle görüşmelerimize devam ediyoruz amma siyasal partiler arasındaki iş birliğini ve sakil birliğini yadırgamıyoruz.”

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Sarıgül, İstanbul Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem İmamoğlu’nun, 2019’birlikte yaptığı matbuat açıklamasında, Yüksek Intihap Müesses (YSK) üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanmasıyla ilgilendiren, kendisinin birlikte şehremaneti başkanlığı yaptığını hatırlatarak, belediye başkanlarının umumi siyasete çokça fazla girmemesi gerektiğini söyledi.

Seçme bittikten bilahare sandıktan çıkan iradeye çekinmek hissetmek gerektiğini belirten Sarıgül, “Uray başkanlarıyla değme zaman iddialaşmak, şehremaneti başkanlarını seçme dakika yargıya kovmak, şehremaneti başkanlarının faaliyet şevkini kırmayı dahi biz makul bulmayız. Türkiye Değişim Partisi kendisine inancımız, sandığa ve milletin oylarına istinkâf etmek duymaktır.” ifadelerini kullandı.

Amerika Mürekkep Devletleri’nin Yunanistan konusunda koşa yönlü oynadığını ve Yunanistan’ı ayrımsız eyaleti namına gördüğünü dile getiren Sarıgül, Cumhur Reisi Erdoğan’ın Birleşmiş Milletlerin 77. Umumi Oturmuş görüşmelerinde yaptığı konuşmaya bel ederek, şunları kaydetti:

“NATO dahi Amerika’nın adeta tıpkı aparatı durumunda. Amerika Bir Devletleri’ne Kastamonu’dan sesleniyorum, ayrıcalıklı tutumunuzdan vazgeçin. Madem Kıbrıs Rum kesimindeki ambargoyu kaldırıyorsunuz, o antlaşma Kıbrıs Türk kesimindeki ambargoyu da kaldırmanız geçişsiz. NATO ve Amerika Yunanistan’a imtiyazlı davranıyor. Konfedere Milletlerde Sayın Reisicumhur’nın yapmış olduğu danışma, alelhusus Kıbrıs Küçük Asya Kesimi’nin tanınmasını kınaması, NATO’nun yaptığı ayrıcalıkları gündeme getirmesi Türkiye Cumhuriyeti adına bize şurası gösteriyor; Tığ iç politikada ayrımlı şeyler düşünebiliriz, sağlıkta, eğitimde, ticarette, engellilerde, emeklilerde, öğretmenlerde ayrımlı şeyler düşünebiliriz ama aut yöntem söz konusu olduğu ahit Türkiye Değiş Partisi kendisine seçkin antlaşma devletimizin beraberinde onurla ve gururla vadi alırız. Zira Türkiye Değişim Partisi için ilk devletimiz sonraları partimiz dirimsel. Bu nedenle, Avrupa’nın şopar çocuğu Yunanistan’a Mürekkep Milletlerde vacip ibret verilmiştir.”

Sarıgül, konuşmasının arkası sıra site merkezinde esnafı müzakere ederek, vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.

Share: