Ticaret Bakanı Muş: “‘Recep Tayyip Erdoğan gitsin de şanlı değil sonuç’, biricik buluştukları dideban o”

Ticaret Bakanı Muş: “‘Recep Tayyip Erdoğan gitsin birlikte kebir değil serencam’, biricik buluştukları nokta o”

BİTLİS – Tecim Bakanı Mehmet Muş, altılı masayı eleştirerek, “‘Recep Tayyip Erdoğan gitsin da oylumlu değil akıbet’, yegâne kuma noktaları, buluştukları dideban o. Bunun haricinde buluştukları bir düzlük namevcut. Böyle benzeri yöntem tamam mu” dedi.

Sabah saatlerinde Bingöl’den helikopterle Bitlis’e mevrut Icra Vekili Muş, evvel namına Bitlis Valiliğini müzakere etti. Ardından öğretmenevine geçen Nazır Muş, burada sanayiciler ve doyum önderleri ile kahvaltıda tıpkısı araya geldi. DOĞRU Parti Bitlis İl Başkanlığı’nı da görüşme fail Muş, YANLIŞSIZ Parti MKYK üyeleri ve nahiye milletvekilleri ile “2023’e Doğru Kent Buluşmaları” programında partilerle buluştu. Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Icra Vekili Muş, “1. OSB meşbu, ikincisinin hazırlıkları başlamış. Yatırımlar atak atak Bitlis’e geliyor. Çok ince sürmez, çokça kısa aynı müddet sonraları dış satım listesinde Bitlis’in ismini duymaya başlayacağız. Bu site, bu potansiyeli ortaya koyuyor. Bu şehir insanıyla, mükemmel doğası ve tarihi değerleriyle, mutfağı, girişimcileriyle küçük Doğu Anadolu’daki ayn bebeklerimizden bir tanesidir. Bu bölgede uyguladığımız teşvik politikaları, huzurun kuruluş edilmesi, asayişin sağlanması, insanların birbiriyle ilişkileri, insanların geleceğe dair umutlarının yeşermesi, geleceğe dayalı umutlarının sunu işlek olduğu noktaya çıkması bu gelişmeyi ortaya koyuyor” dedi.

Icra Vekili Muş şöyle bitmeme etti:

“Ülkemiz, 20 yıldır YANLIŞSIZ Öğür ve lideri aracılığıyla yönetiliyor. Kıyas ettiğiniz ant üstelik mukavemetli çok bakım bu ülkeye kazandırıldı. Ekonomisi 1 trilyon dolara geldi. Dış tecim hacmi 750 bilyon dolara geldi ve Avrupa’nın az büyük ekonomilerinden biri haline geldi. Bu, bizim amacıyla tam değil. Imdi ikinci yüzyılın inşasını yapacağız. Çokça daha büyük bütünleşmiş endüstri tesislerini, iki aktarılma geçmiş açılışını yaptığımız Türkiye’nin otomobili gibi iri sanayi tesislerini Türkiye’ye vermek üzere uğraşacağız. Tıpkı amacımız var; Bitlis’in, bölgenin ve Türkiye’nin refahını yükseltmek, avlu standartlarını arttırmak. İnsanların henüz fena hâlde, elan mutlu tıpkı ülkede yaşamını sağlamak istiyoruz. Lüzumsuz tartışmalarla, kavgalarla, boş gündemlerle Bitlis’in, bölgenin, Türkiye’nin gündemini meşgul etmek istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Emtia ve enerji fiyatlarından kaynaklı tıpkı yükseliş var”

Pandemi sonrasında mal ve enerji fiyatlarında yaşanan yükselişe değinen Muş, “Emtia ve enerji fiyatlarındaki güvenilmez artışlar bütün dünyayı etkilediği üzere bizleri dahi etkiliyor. Enflasyonda yükselmelere amil oldu. Şişkinlik haricinde Türkiye’da heybetli ekonomik dengeler haddinden fazla sağlıklıdır. Erke fiyatındaki artışlar, emtia fiyatındaki yükselişler hemen bizde değil, dünyada son 40 yılın yüksek enflasyonunu yaşatıyor. Bilcümle ülkeler enflasyonu taharri altına almak üzere bire bir arayış, ceht içerisinde. Tümce ayrımlı bir yöntem uyguluyor. Bazı ülkeler bibi kontrol altına alamadı. Nedeniyle bu şerait altında mücadeleler veriliyor” dedi.

Enflasyonun tekmil dünyada yükseldiğini anlatan Vekil Muş, “Ben şunu söyledim; ‘Dönemimizde enflasyonu aldığımız yerden tek hanelere indirdik, pandemi bitene kadar pahalılık Türkiye’birlikte yegâne hanedeydi. Emtia ve enerji fiyatlarından kaynaklı aynı yükseliş var. Bunu saymadığımız antlaşma Türkiye’üstelik enflasyonu arama altında tutmuş tıpkı öğür, iktidarız.’ Bunu kesip değişik yerlere çekmenin kimseye benzeri faydası bulunmayan. Vakit Kaybetmeden insanı küçültür. imdi öz hikâyelemek isterim amma elan aşkın rencide söylemek istemiyorum. Yolumuza bakıyoruz” şeklinde konuştu.

“8 ayrı grubun ayrımsız araya geldiği ayrımsız yerden buyruk kazanç mı, sokak”

‘Altılı Ganyan masa’yı eleştiren Muş, “Altılı Ganyan masada 2’si bâtın sekiz, ihtimal dahi dokuz partiler. Türkiye’nin gelişimi, Türkiye’yi ileriyle taşımayla alakalı ayrımsız akıbet bulunmayan. Hep ayrımlı ayrımlı düşünüyor. Herkesin biricik derdi var; Recep Tayyip Erdoğan. ‘Recep Tayyip Erdoğan gitsin da şanlı değil serencam’, biricik ortak noktaları, buluştukları nokta o. Bunun haricinde buluştukları aynı saha bulunmayan. Böyle bir politika tamam mu? Tığ siyaseti hakeza yapmadık, yapmıyoruz, yapmayacağız de. Siyasa milleti ati atmak için sunulan bire bir uğraştır. 8 ayrı grubun bir araya geldiği benzeri yerden buyuru yarar mı, sokak. Dünya on paralık olmadığı kadar fasit ve öngörülemez tıpkı süreçten geçiyor. Türkiye, bu süreci yönetiyor. Eğer dalgalanmaları Türkiye’birlikte bu büyüklüğünde hissetmiyorsak bunun aynı sebebi var. Hükümetin diri olması, liderlerin bunu göğüslemesindendir. Yoksa bu hadiselerden çok elan bati sonuçlar ortaya çıkabilirdi. Çalım gücümüz birlikte enflasyondan kaynaklı aynı nebze sakıt tür amma bunu üç itmam zait bu iktidardır. Yine geldiği içtima konusunda çıkaracak olan bu iktidardır. Uran sitesi, üretimevi, üretim dışında bire bir gündemimiz namevcut. Bunları konuşuyoruz. İnsanların, bölgenin, Türkiye’nin buna ihtiyacı var. Üreterek dercetmek zorundayız. Üreterek Türkiye’ye döviz sokmak zorundayız. Gelecek Türkiye’nindir. İnşallah haziranda yapılacak seçimlerle yeniden çekinmezlik tazeleyerek Cumhurbaşkanımızı ve arkasında dinç duracak Meclisi seçeceğiz” diye konuştu.

Dere üstü reform projesi çerçevesinde Bitlis’te yürütülen kavim bahçesi imal çalışmalarını inceleyici Nazır Muş, esnaf ziyaretinde bulunarak, Bitlis Belediyesi’ne ülfet gerçekleştirdi.

Share: