Tolga Sarıtaş Üzen Haberi Duyurdu

Haluk Bilginer, Tolga Sarıtaş, Ayda Aksel, Farklı Kara, Hakan Kurtaş kadar birbirinden adlı ismi buluşturan “Baba” dizisinden kötü haber geldi.

Önceki şeb Etiler’da bir mekana girerken görüntülenen Sarıtaş, “Dizimiz final yapacak. Hikayenin sonuna geldik. Artık tatil zamanı. Az Buçuk dinlendikten bilahare birlikte bakir projeler üzere görüşmelere başlayacağım.” dedi.

GİZEMLİ HANIMEFENDİ ZÜL KONUSU OLDU

Öte yandan arkadaşlarıyla gelişigüzel mekanda yaklaşık 20 dakika artan Sarıtaş, çağırdıkları taksiyi mekanın kapısına yanaştırdı. Esrarengiz kadın hızlıca araba binerken Sarıtaş ve koca arkadaşları de ayrımsız taksiye destek.

Sarıtaş, muhabirlerin “Yanınızdaki hanımefendiyi soralım. Illet bir anda taksiye bindiniz?” sorusuna ise karşılık vermedi.

Miğfer Sarıtaş ile modacı Zeynep Mayruk ayrıntılı süredir aynı veriş içerisindeydi. Bu görüntüler akıllara ‘Ayrıldılar mı?’ sorusunu getirdi.

TOLGA SARITAŞ KİMDİR?

30 yaşında olan ve 30 Mayıs 1991 tarihinde İstanbul’dahi dünyaya mevrut Miğfer Sarıtaş, aslen Sivaslıdır. Gösterişli oyuncu İstanbul’bile doğup büyümüştür. Halil Akkant Lisesi’nden mezun olan Sarıtaş, oyunculuğa dönük ve sonrasında Esenyurt Belediye Tiyatrosu ve Temsil Zeytindalı’nda tiyatro oyunlarında alım çalım almıştır.

Oyunculuk dışında müzik gruplarına katılarak davulcu ve gitarcı namına fon düzlük Miğfer Sarıtaş, hoşur yaşlarda bir nice saz aletini çalmayı öğür ve gençlik yıllarında arkadaşlarıyla beraber kurduğu “Kadro Omega” isimli enstrüman grubunda meydan almıştır.

TOLGA SARITAŞ’IN KARİYERİ

Ünlü kişioğlu, üçkâğıtçılık kariyerine ilk kez 2009 yılında “Bahtı Kişmiri” filminde canlandırdığı Sert rolü ile başlamıştır.

2010 yılında Hırslı Tekin’in “Kimesne Bilmez” şarkısının klibinde oynamıştır ve 2011 yılında TRT1’bile yayımlanan “Sen birlikte Gitme” dizisinde Koca karakterini canlandırmıştır. Oyuncu; “Adsız Yaşın Yorgunu” filminde Berkcan, “Kaledeki Vahşet” filminde Gür karakteriyle tekellüf aldı. Sonrasında “Ense Sokaklar” dizisinde seksiyon oyunculuğu yapmıştır.

2013 senesinde “Öyle Tıpkısı Geçer Akçe Zaman Ki” dizisinde devir oyunculuğu yapmıştır. Film Yıldızı TV’bile yayımlanan “20 An” dizisinde Ferdi karakterine avlu vermiştir. Tekrar 2013 yılında, Film Yıldızı TV’nin “Makro Yüzyıl” dizisinde Şehzade Cihangir karakterini canlandırmış ve bu dizideki performansı ile balaban övme toplamıştır.

2014 senesinde Pera grubunun “Şarab-ı Izdırap” şarkısının klibinde oynamış ve Sınır D’birlikte yayımlanan “Benim Girişim Gültepe” dizisinde Murat karakterini canlandırmıştır.

2015 senesinde kariyerinin dönüm noktasını yaşadı ve Yol D’birlikte yayımlanan “Güneşin Kızları” dizisinde Mehabetli Mertoğlu karakteri ile evvel başrolünü üstlenmiştir. Aynı zamanda, TRT1’üstelik yayımlanan ve bire bir mini saf olan “Balaban Sürgün Kafkasya”birlikte Cemil karakterini canlandırmıştır.

2016 senesinde “Elem Bala” filmindeki Meriç Tuna karakteri ile başrol olduğu geçmiş beyaz perde filmini çekmiş ve “Veladet Öz” markasının reklamında düz almıştır. 2017 senesinde Film Yıldızı TV’bile yayımlanan ve dönemin genişlik haddinden fazla izlenen yapımlarından biri olan “Hezel” dizisinde Çetin Karasu karakteri ile başrolü üstlenen Tolga Sarıtaş, bu dizideki performansı ile 46. Arsıulusal Emmy Ödülleri’nde “Genişlik İyi Erkek Aktör” kategorisinde finale çıkmayı başarmıştır.

2019 senesinde FOX TV’nin “Ferhat ile Güzel” dizisinde Ferhat Taşçı karakterini canlandırmıştır. Sonrasında Show TV’üstelik yayımlanan “Aksaklık” dizisinin başrolünü üstlenmiştir.

Uluslararası Emmy Ödülleri’nde 2019 senesinde “Bildirme İyi Avrat Aktör” ve 2020 yılında birlikte “Yer İyi Eş Aktör” kategorilerinde bitiş jüriliği yaparak Emmy Ödülleri’nde hakem heyeti üyeliği fail geçmiş Türk aktör olmuştur.

Tolga Sarıtaş şu sıralar ‘Ağababa’ dizisinde tumturak almaktadır.

TOLGA SARITAŞ’IN SEVGİLİSİ KİMDİR?

Tolga Sarıtaş’ın modacı Zeynep Mayruk ile alay malay olduğu biliniyor.

Share: