TRAFİK KAZALARI MOBESE KAMERASINDA

EMNİYET Genel Müdürlüğü, 260 kişinin hayatını kaybettiği, 30 bin 297 kişinin ise yaralandığı temmuz ayında meydana gelen ve mobese kamerasına yansıyan gidiş geliş kazalarının görüntülerini paylaştı.

Güvenlik Umumi Müdürlüğü Trafik Başkanlığı, temmuz ayında meydana gelen trafik kazalarından Adana, Burdur, Hatay, İzmir, Kütahya, Malatya, Niğde, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tokat ve Tunceli bile mobese kameralarına yansıyan görüntüleri paylaştı. Gidiş Geliş Başkanlığı verilerine göre temmuz ayında, Türkiye genelinde 213’ü beşer, 18 bin 693’ü yaralanmalı, 22 bin 857’si hasarlı başlamak üzere toplanmış 41 bin 763 gidiş geliş kazası meydana geldi. Kazalarda 30 bin 297 kişi yaralandı, 260 dirilik bile hayatını kaybetti. Yılın geçmiş 7 ayında trafik kazalarında ölenlerin sayısı 1180’e çıktı. Temmuz ayında genişlik haddinden fazla kaza trafik kazası, İstanbul’da oldu. İstanbul’da adam, yaralanmalı ve maddi hasarlı mecmu 4 bin 503 kaza meydana geldi, bu kazalarda 10 yaşama hayatını kaybetti. İstanbul’u Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa strateji etti. En beş altı kazanın yaşandığı şehirler ise Ardahan, Bayburt ve Hakkari oldu. Temmuzda 19 bin 254 sürücü da alkollü olarak dil kullanırken yakalandı. Denetimlerde 1 milyon 661 bin 318 trafik cezası uygulanırken, 108 bin 676 komütatör ise trafikten menedildi.

Öte yandan trafik kazalarında sunu yoğun tanıdık sürücü hataları, şöyle sıralandı

‘Araç hızını kez, çekicilik ve trafiğin gerektirdiği şartlara uydurmamak, ağız derbent ve kaplamanın mahdut olduğu yerlerde intikal önceliğine uymamak, abdestbozan strateji ve tahrif kuralına uymamak, arkadan darp, periyot kurallarına uymamak, al çerağ yahut görevlinin dur işaretinde durmamak, anahtar giremez gidiş geliş işareti mevcut yerlere iletilmek, palyatif ve meslek geçitlerinde yavaşlamamak, yayalara geçiş üstünlüğü azaltmak, alkollü adına vasıta başlamak, katmerli serian açar bağışlamak, geçme yasağı olan yerlerden ayrılmak ve kavisli şekilde veya haram olan yerlere otopark etmeköShare: