Türkiye ile Katar beyninde 11 bakir sözleşme imzalandı

Dolmabahçe Emek Ofisi’ndeki baş başa görüşmenin peşi sıra Reisicumhur Erdoğan ve Şimendifer Emiri Şeyh Temim, Türkiye-Şimendifer Faziletli Önemli Encümen 8. Toplantısı’na reislik etti. Toplantının arkası sıra, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Tren Emiri Şeyh Temim’in huzurunda, iki mutluluk arasındaki anlaşmaların imza törenine geçildi.

MEDYA VE İLETİŞİM ALANINDA TÖREN DÜZENI

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile Şimendifer’ın Ankara Büyükelçisi Muhammed bin Nasır Bin Jassim Aldatma Sani, “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Katar Devleti Hükümeti Beyninde Iletişim Araçları ve İletişim Alanlarında İş Birliği Protokolü”çıplak imzaladı.

İki âdem evladı daha sonraları “Türkiye Radyo Göstergeç Kurumu ile Qatar TV Arasında İş Birliği Protokolü”ne imza attı. Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile Şimendifer Kamu Sağlığı Bakanı Hannan bint Mohamed Şike Kuwari, “Türkiye Cumhuriyeti Helal Akreditasyon Kurumu ile Katar Devleti El Sağlığı Bakanlığı Ortada Helal Nitelik Altyapısı Alanında Uzlaşma Zaptı”na imza koydu.

FİKRİ MÜLKİYET HAKLARININ KORUNMASI

“Türkiye Cumhuriyeti Türk Berat ve Ayraç Kurumu ve Şimendifer Devleti Ticaret ve Uran Bakanlığı Fikri Iyelik Haklarının Korunması Birimi Beyninde Endüstriyel Iyelik Haklarının Korunması Alanında İş Birliğine Dair Uzlaşma Zaptı” Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank ile Şimendifer Ticaret ve Endüstri Bakanı Muhammed bin Hamad Şike Sani vasıtasıyla imzalandı.

“Türkiye Cumhuriyeti Hikmet Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile Katar Devleti Haberleşme Düzenleyici Kurumu Beyninde Telsiz Tüzüğü Katma 30B Tarafından Planlı Peyk Şebekelerinin Hizmet Alanlarının Karşılıklı Karışma Edilmesi Için Kesim”yı Iblağ Bakanı Adaletli Karaismailoğlu ve Tren Başvekil Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani imzaladı.

GIDA GÜVENLİĞİ KONUSUNDA TÖREN DÜZENI

Tarım ve Orman Bakanı Birim Kirişci ile Katar Başvekil Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Aldatma Sani, “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Katar Devleti Hükümeti Beyninde Gıda Güvenliği Alanında Anlaşma Zaptı”na imza attı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Tren Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şike Sani, “Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Afet ve Müstacel Buut Yönetimi Başkanlığı ile Şimendifer Kalkınma Fonu Beyninde Facia ve Ivedili Format Yönetimi ve İnsani Yardım Alanında Antant Zaptı”nı imzaladı.

DIŞİŞLERİ ÜZERINE BILE PROTOKOL İMZALANDI

“Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Katar Devleti Hükümeti Beyninde Yapı İşleri Alanında Uyuşma Zaptı”na Mekân, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Erek Hava ile Şimendifer Başvekil Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şike Sani imza koydu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Şimendifer Ekin Bakanı Abdulrahman bin Hamad bin Jassim bin Hamad Aldatma Sani, “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Katar Devleti Hükümeti Ortada Firez Merkezlerinin Kuruluşu, İşleyişi ve Faaliyetleri Üzerine Kavil”yı imzaladı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Şimendifer Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şike Sani, “Yunus Emre Enstitüsü ile Qatar Museums Beyninde İş Birliği Protokolü”ne imza attı.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Şimendifer Başvekil Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Hıyanet Sani, “Türkiye Cumhuriyeti DışişleriBakanlığı ile Şimendifer Devleti Dışişleri Bakanlığı Arasında Diplomatik Belgelik Alanında İş Birliği Mutabakat Zaptı”nı imzaladı. Çavuşoğlu ve Aldatma Sani, anlaşmaların ardından, Türkiye Cumhuriyeti ile Şimendifer Devleti Beyninde Faziletli Ciddi Komisyon Sekizinci Toplantısı Eş Bildirisi’ne imza attı.

Share: