Adıyaman’da yıkılan otelde hayatını kaybeden emanet Aydın’da toprağa verildi

Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan Adıyaman’daki bir otelde hayatını kaybeden Sevinçli Uysal, memleketi Aydın’ın Germencik ilçesinde akıbet yolculuğuna uğurlandı.

Bir sondaj şirketinde görev işleyen ve görev için gittiği Adıyaman’de “asrın felaketi” namına tanımlanan depremler sonucu yıkılan otelin enkazında hayatını kaybeden Uysal’ın cenazesi, memleketi Germencik’e getirildi.

Alangüllü Camisinde öğle kılınan cenaze namazına bir otelin enkazından kendi imkanlarıyla sâdır aksiyon arkadaşı Okan Cebbar ve Uysal’ın 3 maaş hamile olduğu öğrenilen eşi Çokluk Tevazulu birlikte katıldı.

Gözyaşı döken Çokluk Uysal’ı yakınları teskin etmeye çalıştı.

İl Inanma Müdürü Ahmet Suat Ekici, Germencik Şehremini Fuat Öndeş ve İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kayaç da aileye taziyet dileklerini iletti.

Tevazulu’ın cenazesi, kılınan namazın arkası sıra mahalle mezarlığında toprağa verildi.

Okan Orion, gazetecilere, deprem başlayınca uyandığını, otelin dolay tarafa akıllıca yıkılması dolayısıyla kendisinin enkazdan çıkabildiğini rapor etti.

Otelde bire bir hareket durumunda fariza yaptıkları 6 arkadaşının hayatını kaybettiğini dile getiren Cebbar, “Sevinçli benim çocukluk arkadaşımdı. Yıkılan otelin enkazından benimle alay malay 9 arkadaşım çorlu adına kurtuldu. 6 arkadaşımız ise enkazda kaldı, onları kaybettik. Acımız çokça balaban aşkın konuşamıyorum. Yaşadığımıza şükrediyoruz.” dedi.

Share: