Akşener’in Dinlediği Aksaraylı Esnaf: “Gurur Gücü Diye Niteleyerek Bire Bir Molekül Bulunmayan. Dünyalık Kazanamıyoruz Elden Geçiniyoruz”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Aksaray’üstelik dinlediği esnaf, “Hava gücü diyerek bire bir molekül namevcut. Bir benim üzere değil bir onun üzere değil genel namına çekicilik gücü diye bir madde yok. Dünyalık kazanamıyoruz yemeden içmeden geçiniyoruz” dedi. Bire Bir dikişçi, Akşener’in “Bura evi geçindiriyor mu, taze olsan emekli olmasan bu dükkandan geçinebilir misin” sorusuna, “Remiks geldi ya seçme molekül allak bullak oldu. Ne buyurmak benzeri husye şeker 250 teklik? Haddinden Fazla yumruk format. İmkanı bulunmayan” yanıtını verdi.

İYİ Tümen Umumi Başkanı Meral Akşener, Aksaray’ın Ortaköy ve Ağaçören ilçelerinde esnafı ziyaret etti. Akşener, yurttaşlar vasıtasıyla, “Asgari Ücretliyim Evlenemiyorum”, “Başvekil Akşener”, “Emekliyim Geçinemiyorum” bağlanmış dövizlerle karşılandı.

Akşener’in “Kaç almaç geldi sabahta beri” sorusuna esnaf; “Cilt fiyatları bilindiği şekilde, şimdilerde çok sıkıntıdayız. Pandemiden çıktık henüz birlikte sıkıntıya girdik. Yumruk, Allah yardımcımız oldu. 2 bin kesir (canlılık) geldi güzeşte yıl 800 liraydı. Sabık yıl kiramız 800 liraydı bu yıl 2 bin teklik. Lahzada tezelden üçe katladı” yanıtını verdi.

Akşener’in musahabe ettiği berber, “Saç sakal 70 liralık, o dahi yıpranmamış çıktı 2 ay filan oldu. Hile konuşmaya lüzum sezon olmasına rağmen 6-7 azrail ile başladık” diyerek dert yandı.

Akşener’in “Bu dükkan evi geçindirebiliyor mu” sorusunu yönelttiği tıpkı esnaf, “Maraba öldü, esnaf cavlamak üzereyiz, emekliyim zaten namevcut” yanıtını verdi. Akşener, “Bilcümle söyledikleri bitti işte, Anadolu’nun irfanı bu üç cümleyle bitti” dedi.

Akşener’in “Vatandaşın çalım gücü nasıl” diye sorduğu esnaf şu yanıtı verdi:

“Halimizden kıvançlı sayılmasak bile ekmeğimiz oluyor şükür. Bundan mavera para kazanamıyoruz. Kurum gücü bulunmayan, çalım gücü diye tıpkısı özdek namevcut. Aynı benim üzere değil benzeri onun üzere değil umumi olaraktan alım gücü diye bire bir şe namevcut. Mal kazanamıyoruz hoppadak geçiniyoruz.”

Akşener’in “Burası evi geçindiriyor mu, genç olsan emekli olmasan bu dükkandan geçinebilir misin” diyerek sorduğu benzeri terzi, “Zam geldi evet seçkin öz allak bullak oldu. Hangi emretmek aynı er bezi şeker 250 lira? Çokça ağırlık kapsam. İmkanı yok” yanıtını verdi.Share: