CHP Çorum Mebus Tufan Köse: “Benim o konuda yaptığım ayrımsız itirazım bulunmayan”

Cumhuriyet Altını El Partisi (CHP) Çorum Milletvekili Tufan Köse, akıbet dönemde için çıkan Sungurlu’evet kurulacak Barut ve Fişek Fabrikası’na alın çıktığı yönündeki iddialara ilgilendiren izah yaptı.

Partisinin Çorum’dahi evet üstelik Türkiye’nin değme durumunda yapılabilecek lazım amme yatırımı gerekse özel sektör yatırımlarının hiçbirisine karşı çıkmasının bahis konusu olmayacağını belirten Milletvekili Köse, “CHP’nin yatırıma alın çıktığını söyleyenlerin dip oruçlu değillerse dinlediklerini anlamamışlardır” dedi.

CHP Ekip Başkanvekili Mutlak Özel’in geçmiş hafta TBMM’üstelik düzenlediği basın toplantısında, Sungurlu’dahi temeli atık barut fabrikasında çalışacak insanların gelecekte bir patlama yaşanırsa, kriz altından cenazelerinin çıkacağı varsayımıyla konuyu ele alırken, Çorum Saylav Tufan Köse’nin iki misil itiraz ettiğini, önce itirazının işleme alınmamasının üzerine bile ikinci itirazını noter aracılığı ile gönderdiğini aktardığını hatırlatan CHP Çorum Saylav Tufan Köse, yapılan itiraz ve yaşananların akıllıca olduğunu ancak Özgür Özel’in bahsettiği itiraz dilekçesinin kendisine ilgilendiren olmadığını söyledi.

“Arasında bir arzuhâl var, dilekçenin altında kimin ismi varsa itirazı o yapmıştır” diyen Tufan Köse, “Grup başkanvekilimiz Müstakil Özel ihtimal beni onore almak için o konuşmasında itirazı Çorum Mebus Tufan Köse yaptı demiş cins, ihtimal irticalen konuşmasından kaynaklanmış türlü detayını bilmiyorum. Istida çevreye duyar bir avukat eliyle mevdu. Bürokraside birçok herif yapılan usulsüzlüklerden erinçsiz oluyor. Bu rahatsızlıklarını elbette dile getirecekler? Kendileri öne çıksa ya hisse senedi akitleri feshediliyor evet de tayinleri çıkartılıyor. Duyarsız kalmayı içlerine sindiremiyorlar. Bu şalter ile bir nice konuda bizleri, genel merkezimizi ya birlikte kadro başkan vekillerimizi bilgilendiriyorlar. Tıpkısı takım kırtasiyeci refik pratikte yapılan, büyüklük ciddiyetine yakışmayan, ünsiyet devletine yaraşıksız uygulamaları bizlere iletiyorlar. Bu çerçevede bire bir şekilci Bağımsız Milletvekili Özel’e mevrut olmalı kim ekip başkanvekilimiz da Çorum’la bağlantılı olduğu üzere benimle ilgili kendisine aktarmış olanaklı” şeklinde konuştu.

“Çikolata fabrikası değil barut fabrikası yapılıyor”

Sungurlu’ya kurulacak Barut ve Fişek Fabrikası’na yapılan itirazın kimin eliyle yapıldığının konunun sunma basit kısmı olduğunu savunun Milletvekili Köse, “CHP yatırımların önünü komütatör, yapılan yatırımları destekler. Bu konuda ayrımsız yasadışılık, ayrımsız hukuksuzluk var. Çikolata fabrikası kurmuyorsunuz, barut fabrikası yapıyorsunuz. Yeryüzü azından bahsedilen eksiklikleri giderin, acele etmeyin. Açın internete bakın Pakistan’bile, Hindistan’üstelik, Sakarya’de barut fabrikası, işsiz fişek fabrikası patladı onlarca herif hayatını kaybetti diyerek duyum var. Kırıkkale’de tekraren patlama oldu, Afyon’de cephane patladı 30 askerimiz şehit oldu. Bu fabrikalar çokça hassas konular yoksa Hür Özel Çorum’a yapılacak ayrımsız yatırıma ne karşı olsun. Konunun takipçisi olacağım” dedi. – ÇORUMShare: