Erciyes Yeni Sezona Hazır

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, acun standartlarında tesislere sahip, Türkiye’nin ilk profesyonel keder dalavere şirketi Kayseri Erciyes A.Ş. aracılığıyla dalavere edilen Erciyes Ski Merkezi’nin kullanılmamış sezona hazır olduğunu söyledi.

Komutan Büyükkılıç, konu ile ilişik yaptığı açıklamada, seçme mevsim olduğu kabilinden kullanılmamış sezonda da Erciyes’in farkını ortaya koyacağını tabir etti. Kayseri’nin simgesi, Türkiye’nin incisi olan şita turizm merkezi olan Erciyes Kayak Merkezi’nin yağan kar ile birlikte beyaza büründüğünü anlatım eden Büyükkılıç, “Erciyes’imiz beyaza büründü, tertemiz, dostlarını bekliyor. Erciyes Ski Merkezi acun standartlarında aç kayakçılar üzere eşsiz aynı merkezdir” dedi. Komutan Büyükkılıç, Erciyes’in eskimemiş sezona amade olduğunu vurgulayarak; “Telesiyej, Isıtmalı, havalandırmalı konforuyla 19 mekanik tesisi, 41 kayak pisti ve 130 kilometre pist uzunluğuna cemaat, türap kar diye nitelendirilen kayakçıların ölçüm ve yeğleme ettiği tıpkısı ortamdır. Yatırımcılarımız açısından lüzum akak kapasitesi gerek hizmetler bağlamında haddinden fazla daha tedarikli boyuta ulaştı. Erciyes’imiz yıpranmamış sezona hazır” diyerek konuştu. Erciyes’in ski sektörüne sunu balaban katkıyı sağladığını söyleyen Büyükkılıç, “Değme yıl 2 milyonun üzerinde misafirini ağırlayan Erciyes Dağımız, bu sene gerek charter seferleriyle ancak dışından gerekse yurt içinden 3 milyonlara vasıl tıpkı gizil ile Erciyes’imizde misafir bekliyor ve hedefliyoruz. Kayak sektörüne yer balaban katkıyı sağlayacak” ifadelerini kullandı.

Başbuğ Büyükkılıç, yaz aylarında üstelik Kayak Merkezi’nin birlikte Efdal İrtifa Merkezi’nde üstelik sporun ve sporcunun dostu olan bir gestalt namına hizmet verdiklerini sözlerine ekledi. – KAYSERİ

Share: