Esnaf, Nazır Nebati’den 5 liralık madeni mülk istedi (2)

‘DEPOLARIMIZ DOĞAL GAZ DOLU’

Tıpkı paradigma ziyarette düşmek amacıyla Isparta’ya mevrut Kaynak ve Maliye Bakanı Nureddin Bitkisel, Isparta Ekonomi Kampüsü’nde Ispartalı gelişim insanları ile yaptığı toplantının ardından YANLIŞSIZ Fırka İl Başkanlığı binasına geldi. Vekil Bitkisel, güruh salonunda kendisini muntazır partililere seslenme etti. İl Başkanı Osman Zabun’un selamlama konuşmasının ardından saraka düz Vekil Bitkisel, dünyanın haddinden fazla üzücü bire bir dönemden geçtiğini belirterek, “Siktirici şu zaman dünya çokça acı tıpkı dönemden geçiyor. Tıpkısı yandan enerji farklı yandan azık krizleri faal ülkeler var. Bizim erke sıkıntımız yok. Depolarımız gaz komple. Bu yıl ülkemizde ekincilik ürünlerimiz oldukça bereketliydi ve bunları çarçabuk TMO vasıtasıyla faziletkâr fiyat vererek satın alıp silolarımızı az daha doldurduk. Avrupa ülkelerinde en karşılanamıyor. Bizim tek sıkıntımız fiyatların faziletli olması. Onu da büyüklük kendisine elimizden geldiğince minimal seviyede tutmaya çalışıyoruz” dedi.

‘RAHAT OLUN’Geçen yıl 150 milyar liralık, bu sene ise 251 bilyon lira vergiden vazgeçtiklerini aktaran Nazır Bitkisel, “Mikro gelirli vatandaşlarımızı, memurları, işçileri rahatlatacak önlemleri aldık. Yeni tedbirlerimiz de yolda. Tıpkı tarafta sınırlı gelirlilere ilgili Ocak ve Içtimai Politikalar Bakanlığı ile yaptığımız çalışmaları son haliyle kabineye sunduğumuzda kararlar neticesinde Sayın Cumhurbaşkanımız eliyle açıklanacak paketler ve buna eş paketlerle ancak gelirlileri rahatlatacak tedbirleri alıyoruz. Adımlar atıyoruz atmaya devam edeceğiz, talepleri dinliyoruz, talepleri karşılamaya bitmeme edeceğiz. Şen olun” diye konuştu.’KENDİLERİNİ DARI AMBARINDA ZANNEDEN TAVUKLARA DÖNDÜLER’4 yıldır ülkede herkesin seçme yaygarası yaptığını kaydeden Icra Vekili Nebati, şöyle dedi: “Bire Bir sebepten kontekst. Yatırımcı haricen gelmesin, kimesne iş yapmasın. Sürekli er seçim yaygarası ile talih ekonomisini kilitlemeye çalışanlar, benzeri tarafta tayf kırıklığına uğrarken özge tarafta bile önümüzdeki yıl haziran ayında yapılacak, bir zamanlar yapılacak seçimlerde bibi kendilerine aynı namzet dahi üretmemiş durumdayken şu anda de birbirleriyle uğraş ediyorlar. Ama bizim adayımız kim? Recep Tayyip Erdoğan. Ben değme gittiğim teşkilatta bu örneği veriyorum. O tıpkısı pehlivan. Geleni eziyor, gideni deviriyor, yeniyor. Mindere isabet, ‘neredesin’ diyor, bekliyor. Biri sakim ağızla ‘ben varım’ diyor. Ötekisi natamam ağızla ‘sen olmamalısın’ diyor, ayrımsız ötekisi ‘ben senin ortağınım ama kuma olduğumu mahsus etme’ diyor. Öbürü diyor kim ‘sen benim ortağımsın amma görmezlikten gel’ diyor. Hangi dediklerini anlayan var mı? Namevcut. 4 senedir erken intihap, erken seçme. Er seçim namevcut. Ki dedi? Kendilerini akdarı ambarında zanneden tavuklara döndüler. Hiç kusura bakmayın 2023 Haziran’ında DOĞRU Fırka tekrar Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde erk. Bundan eminiz, biz sağlamız.”‘ÜLKENİN YOLUNU ÇİZİYORUZ'”Abat olun ve çatlak ayından itibaren enflasyonu hor inik şekilde götüreceğiz” diyen Bakan Bitkisel, “Alnımız doğru tıpkısı şekilde ülkede 20 yılda şunlar, şunlar, şunlar yapıldı. daha çok bile bunlar yapılacak. Şen olun. Bundan hava zir yapısı eksiksiz bundan ahir birlikte soylu erki alt yapısı bütün çıktı istikbal teknolojisi, mega sanayi bölgeleri oluşturulmuş, encam uygulayım bilimi ürünleri ile ve savunma alanındaki katlanılamaz sıçrayış ile bitmeme edecek aynı ülkenin yolunu çiziyoruz. Sizler sessizcesine dua ederek, koşturarak mesai sarfederek bu yolda ilerleyeceksiniz. Tanrı kaş ve yardımcımız olsun” dedi.

Nazır Nureddin Nebati, program sonrası belediyeye ilişik Kirazlıdere Toplumsal Tesisleri’nde düzenlenen yemeğin peşi sıra kentten ayrıldı.

Share: