Gaziantepli çiftin 8 yıllık bala özlemi üçüz bebeklerle serencam buldu

Gaziantepli çiftin 8 almanak bala özlemi üçüz bebeklerle son buldu

GAZİANTEP – Gaziantep’te 18 yıldır bala özlemi calip Zeynep ve Hüseyin Saka çiftinin bebek hasreti 3’üz bebeklerle sona erdi. Bebeklerini kucağına düz çiftin mutluluğu gözlerinden okundu.

Gaziantepli 43 yaşındaki Zeynep Saka ile 47 yaşındaki Hüseyin Sucu çifti 18 yıldır bala sahibi gelmek için bir nice el otama gördü. Defalarca tüp bebek tedavisi olan çift ayrımsız tür bala sahibi olamadı. Koşa en üst gördükleri tedavinin ardından doğum için Gaziantep Özel ZÜMRÜDÜANKA Hastanesi’ne başvurdu. Yapılan tetkiklerin arkası sıra anne Zeynep Saka’nun 3’üz bebeğe gebe olduğu belirlendi. Hastanede yapılan er doğumun peşi sıra keyif problemleri bulunan bebekler 85 günce tedavinin peşi sıra taburcu edildi. 18 sene bilahare bebeklerini kucağına kayran koşa balaban bire bir mutluluk yaşadı. 2 kız ve aynı koca süt kuzusu sahibi olan çift, çocuklarına Alem, Ayda ve Ardıl isimlerini verdi.

“Balaban ayrımsız mücadeleyi başarıyla bitirdik”

Bakir doğan bebeklerin bunaltıcı sağlık problemleriyle ilişkin iri tıpkısı uğraş verdiklerini belirten ZÜMRÜDÜANKA Hastanesi Eskimemiş Doğan çetin hizmet Uzmanı Prof. Dr. Ercan Sivaslı, “Ayrıntılı ayrımsız mücadeleden sonraları 18 yıl sonra tıpkısı gebelik oluyor. Bağımlı bu hamilelik 3’üz olduğu için çokça riskliydi. Erken tevellüt riski vardı. O nedenle biz doğumdan ilk hazırlıklarımızı yaptık. Bebekler erken doğdular. Bebekler doğduktan bilahare dirimlik problemleri vardı. Temel, baba ve ego ile ekibim kestirmece 85 günlük tıpkısı süreç boyunca her 3 bebeğin hayati problemleriyle uğraşarak, balaban aynı mücadeleyi başarıyla bitirdik. Bebekler bu müddet içerisinde bütün küvezde kaldı. Bilcümle organlarında ülkü yaşadılar. Sakil derman tedavisi uyguladık. Serencam 4 gündür esas ile harmoni için odada tuttuk.Tabi zaman taburcu ediyoruz. 2 yaşına kadar kilolu tıpkı izlem süreçleri olacak” dedi.

“Biz bir beklerken Allah bize 3 şans etti”

Yıllardır benzeri yavru beklerken Tanrı’ın kendilerine 3’üz verdiğini anlatım eden Baba Hüseyin Saka, “18 yıl çocuk hasreti çektik. Sıhhatli olsun hocalarımız yardımıyla bu hasretimiz sona erdi. Haddinden Fazla şişman tıpkısı bahtiyarlık duyuyoruz.Ego ve eşim çok mutluyuz. Biz, bir beklerken Allah bize 3’üz kader etti” şeklinde konuştu.

“Rabbime şükürler olsun bize 3 pare bebeği baht etti”

Temel Zeynep Saka, “Tığ 18 yıl bala hasreti çektik. Ayrı Ayrı merkezlerde farklı yerlerde 7 posta tüp bebek denemesi yaptım. Rabbime şükürler olsun böylecene bize 3 pare bebeği felek etti. Çok mutluyuz inşallah rabbim bize bunları sağlıkla büyütmeyi kader bedel. Çocuklarımız metanetli süreçten geçti. Bu süreçte bizden desteğini esirgemeyen Ercan hocama ANKA Hastanesi’ne haddinden fazla teşekkürname ediyoruz. 2 kız ve tıpkı ayvaz oğlumuz var. İsimlerini Ayça, Ayda ve Ardıl koyduk. Tarifsiz tıpkısı kalp içerisindeyim önceliğim hep bunlar kendimi unutmuşum. Önümde kip bir proses olacağını biliyorum ama zevkle yapacağım. Bu süreçte geçecek. Ego 18 yıl haddinden fazla stabil süreçler atlattım. Bunu de atlatırım inşallah, vatana millete aynalı evlatlar yerine yetiştiririz” diye konuştu.

Share: