GÜNDEM ÖZETİ / 8 Ilkgüz 2022

6 April 1920

1- Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Hırvatistan Cumhurbaşkanlığı Ofisi’nde düzenlenecek resmi karşılama töreninin ardından Hırvatistan Cumhur Reisi Zoran Milanovic’le baş başa ve heyetler arası mülakat gerçekleştirecek, Anlaşmaların İmza Töreni’ne katılacak, ortak matbuat toplantısı düzenleyecek.

Erdoğan, Sisak’ta İslam Ekin Merkezinin açılışını yapacak. Zagreb’birlikte Vatan Anıtı’na Çelenk Koyma Töreni’nin ardından Hırvatistan Başbakanı Andrej Plenkovic’i akseptans edecek Erdoğan, Türkiye-Hırvatistan İş Forumu’na ve Reisicumhur Milanovic aracılığıyla onuruna verilecek resmi akşam ezanı yemeğine katılacak.

(Zagreb)

2- CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Nallıhan ilçesinde Tapduk Emre Türbesi’ni görüşme edecek, tatmin önderleri buluşmasına katılacak, esnaf ziyaretinde bulunacak.

(Ankara/10.30/11.00/13.00)

TEŞRI YÜRÜTME SİYASET

1- Doğruluk Bakanı Bekir Bozdağ, Kozan’da Kaymakamlığı ve DÜRÜST Parti İlçe Başkanlığını musahabe edecek, bakir adliye binasının anne atma törenine katılacak.

(Adana/14.30-16.30)

2- Milli Yetişek Bakanı Mahmut Özer, Terbiye Fakülteleri Dekanlar Konseyi toplantısına, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Tarihi Liman Han’ın açılışı ile İTO Ilkgüz Kocaoğlan Divan Toplantısı’na katılma edecek.

(Ankara/10.00/İstanbul/15.00/16.00)

3- İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Şehremaneti Başkanlığını konuşma edecek, Eyüpsultan, Bahçelievler ve Bakırköy’üstelik esnaf ziyaretinde bulunacak.

(İstanbul/12.30/13.30/15.00/16.30)

EKONOMİ FİNANS

1- Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Valiliği, Belediyeyi ve AK Fırka İl Başkanlığını ziyaret edecek.

(Isparta/11.00-15.00)

2- TÜİK, mali yatırım araçlarının ağustos ayı ciddi faiz oranlarını açıklayacak.

(Ankara/10.00)

3- TCMB, haftalık dünyalık ve vezneci istatistiklerini duyuracak.

(Ankara/14.30)

4- Avrupa Forma Bankası, nema kararını açıklayacak.

(Frankfurt/15.15)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Pakistan’da muson yağmurlarının kat açtığı hâkim felaketlerine ilgilendiren gelişmeler izlem ediliyor.

(Ketta)

SPOR

1- UEFA Avrupa Ligi’nde gruplarda mücadele başlayacak. Fenerbahçe B Grubu’nda Ukrayna’nın Sürükleyici Kiev takımını misafir edecek; Trabzonspor H Grubu’nda deplasmanda Macaristan’ın Ferencvaros takımıyla yüz yüze ati.

(İstanbul/19.45/Budapeşte/22.00)

2- UEFA Avrupa Konferans Ligi gruplarında önceki maçlar yapılacak. Medipol Başakşehir A Grubu’nda deplasmanda İskoçya’nın Hearts takımıyla karşılaşacak; Demir Ekip Sivasspor ise Çekya’nın Slavia Prag takımını misafir edecek.

(Edinburgh/19.45/Sivas/22.00)

3- Türk futbolunda 2022-2023 sezonu bir numara aktarma ve tescil dönemi sona erecek.

4- Hentbolda Erkekler Süper Kupa Finali’nde cuma günü karşılaşacak 2021-2022 sezonu Erkekler Süper Küme şampiyonu Beşiktaş Yurtbay Seramik ile HDI Sigorta Türkiye Kupası şampiyonu Beykoz Belediyespor’un başantrenör ve birer oyuncusu THF Spor Salonu’nda düzenlenecek matbuat toplantısında soruları cevaplayacak.

(Ankara/15.30)

5- KÖLE Kemiksiz Tenis Turnuvası’nda asıl tabela maçları sürüyor.

(New York)

***

Küçük Asya Ajansının yayımladığı fen, fon, foto ve genel ağ ile wap amacıyla oluşturduğu herhangi bir kalem vukuf, sürdürümcü olmayanlar tarafından tek şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz da kesim kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Muhalif davrananlar üzerine hukuki ve cezai değme çeşit başvuru hakkımız saklıdır.

Share: