Martir Gedikli Okan Meteöz, Mersin’de serencam yolculuğuna uğurlandı

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde martir olan Albeni Defans Astsubayı Mümessil Çavuş Okan Meteöz’ün cenazesi, memleketi Mersin Ağacı’in Tarsus ilçesinde toprağa verildi.

Meteöz’ün naaşı, ailesinin Yeşilyurt Mahallesi’ndeki evinin uğrunda helallik alınmasının arkası sıra cenaze merasimi üzere Hacıhamzalı Mahallesi’ndeki Martir Ömer Yağız İlkokulu’nun bahçesine götürüldü.

Buradaki törene katılan Milli Savunma Nazır Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu ve Mersin Ağacı Valisi Yüce Hamza Pehlivan, şehidin annesi Ayfer, babası Bülent ve eşi Büşra Meteöz ile yakınlarına başsağlığı diledi.

İl Müftüsü Entelektüel Yığman’ın kıldırdığı cenaze namazının arkası sıra Meteöz’ün naaşı, mahalledeki mezarlığa defnedildi.

Törene şehidin yakınlarının birlikte Deniz Kuvvetleri Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, İl Emniyet Müdürü Mehmet Arslan, askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar katıldı.

El-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerce önceleri yerleştirilen halk yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu yaralanan Gelgel Savunma Astsubayı Kıdemli Çavuş Okan Meteöz, atıf edildiği hastanede geri martir olmuştu.Share: