Muğla evcil haberleri | Bodrum Çağcıl Görüşme Fuarı Açıldı

Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle planlı Bodrum Çağcıl Görüşme Fuarı’nın ikinci edisyonu, Herodot Firez Merkezi’nde yapılan ilk gösteri ve kokteyl ile sanatseverlerle buluştu.

Dünyanın önde mevrut galeri, artist, gurur ve kuruluşlarını Bodrum’birlikte sanatseverlerle iki edisyonda aynı araya getirmeyi hedefleyen ve önce edisyonu orak ayı ayının başında yapılan fuarın ikinci edisyonu, 28 Ağustos Ilişki gününe büyüklüğünde yaklaşık 60 galeri, az içi ve yurt dışından 500 sanatçı ile koleksiyonerler ve sanatseverleri ağırlayacak. Bodrum Belediyesi, Bodrum Şehremaneti AŞ, Bodrum Sualtı Kazı Bilimi Müzesi, BODTO, MİTSO, BODER destekleriyle DEMOS Fuarcılık vasıtasıyla planlı fuarda; mutat, gündeş ve modern sanatçıların gösterici, yontu ve enstalasyon çalışmalarının birlikte plastik ve görsel sanatlara ilgili üretim ve etken performanslar dahi bulunuyor.

Fuar’ın küşat törenine; Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Bodrum Şehremini Ahmet Aras ile Başbuğ Yardımcısı İlknur Ülküm Seferoğlu, Milas Şehremini Muhammet Tokat, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, MİTSO Başkanı Reşit Özer, DEMOS Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, Fuar Danışmanı Zeynep Göztepe, bölüm başkanları ve çokça sayıda sanatsever katıldı.

Açılış konuşmasını fail ve fuara ortaklık sağlayıcı herkese teşekkürlerini sunan DEMOS Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aslan, Bodrum’dahi dallı güllü sanatseverlerin fuara olan ilgisinin çok evire çevire olduğunu söylerken, 28 Ağustos akşamına büyüklüğünde sürecek fuarın Bodrum amacıyla kandırıcı ve hayırlı olmasını diledi.

Böyle tıpkısı organizasyona uray adına ocak sahipliği yapmanın gelgel verici olduğunu tamlayan Bodrum Şehremini Ahmet Aras, “Bodrum’un ismi temas antlaşma kültürle, sanatla anılacak diye niteleyerek düşünüyoruz. Umuyorum kim bundan ahir fuarlarımız üstelik hakeza güle oynaya başlar ve devam porte. Fuara katılan bilcümle sanatçılarımıza esaslı geldiniz diyoruz. Sanatçılarımızın işini kolaylaştırmak üzere şehremaneti namına biz gelişigüzel ant buradayız” diye niteleyerek konuştu.

Sanatsal etkinliklerin Bodrum’un marka değerinin korunmasına ve güçlendirilmesine yarar sağladığını paylaşan Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, “Bir markanın değeri onu hele tanıtıp yükseklere çıkarıp orada bırakmak değil, hep yukarıda tutmakla ölçülebiliyor. Bodrum markasını en tepede tutmak adına ara sıra şeyleri sürekli hatırlatacağız. Bu açıdan danışma Bodrum’a sunu yakışan faaliyetlerden. Bu organizasyonda emeği güzeşte herkesi tebrik kartı ediyorum” dedi.

Share: