Sonuç an olgun | Ambulans sürücülerine verilen gelecek sürüş eğitimiyle kazalarda azalma oldu

Burdur’da İl Esenlik Müdürlüğünce 112 Acil Sağlıkta vazifeli keyif çalışanlarına verilen doğacak sürüş tekniği eğitimiyle cankurtaran kazalarında kısık oranda azalma görüldü.

İl Keyif Müdürü Sırrı Şenbayram, terbiye alanında gazetecilere, ambulans kullanan personelin hem zat hem da taşıdıkları hastaların duygusal güvenliklerini sağlamaları için eğitimin verildiğini söyledi.

Ambulans Sürüş Tekniği Eğitimi sonucunda muhteşem kavrayışsız dönüşler aldıklarını belirten Şenbayram, ilde fariza eden personelin önceki 30 dakikada kırsaldaki, evvel 10 dakikada kentteki vakalara ulaşmada yüzdelik 99 oranında muvaffakiyet sağladığını anlattı.

“Bu yıl kentte ambulansın karıştığı 1 kaymakamlık oldu”

Bu ulaşım sürelerini yakalarken kaymakamlık yapmamak ve gidiş geliş güvenliğini tehlikeye atmamak için de uğraştıklarını dile getiren Şenbayram şöyle konuştu:

“2017’den beri eğitimlerimiz bitmeme ediyor. 2017’da ambulanslarımızın karıştığı 13 kaymakamlık varken bu sene elden 1 ilçe oldu. Yılın geçmiş dokuz ayında 25 bin fenomen taşıdık. Bu sene cümle ambulanslarımız 1 milyon 150 bin kilometre kere itmam etti. Bu büyüklüğünde ince mesafede ilçe oranlarının bu kadar çok düşmesini bu eğitimlere borçluyuz.”

Şenbayram şu esas kadar 150 personelin eğitimlerini tamamladığını sözlerine ekledi.

Eğitmen Bağımsız Milletvekili Gümüş birlikte eğitimin tıpkı bölüm nazari, 3 çevrim pratik görünmek amacıyla dört zaman sürdüğünü işaret ederek “Amacımız güvenli cankurtaran sürüş tekniklerini arkadaşlara öğreterek tehlikesiz tutkun naklini sağlamaktır. Oluşabilecek arızaları tanımlayabilmeleri ve engelleme edebilmelerini da öğretiyoruz.” diyerek konuştu.

112 Acil Esenlik personeli Uzun Kumarhane bile eğitimin çok yararlı olduğunu dile getirerek kendilerini mesleklerinde ihya imkanı yakaladıklarını kaydetti.

Share: