Torku Şekerspor’un paralimpik sporcusu Emine Seçkin’den değerli madalya

Torku Şekerspor adına yarışan Emine Gelişigüzel, Bedensel Engelliler Badminton Türkiye Kupasına Tekerlekli Sandalyede savaş ederek 1 kızıl 1 sim madalya kazandı.

Konya Şeker’den yapılan açıklamaya bakarak, 5-7 Ağustos tarihlerinde Aksaray birlikte yapılan Para Badminton Türkiye Kupası müsabakalarında Torku Şekerspor sporcusu ve 2020 Tokyo Paralimpik oyunlar 4’üncüsü Emine Gelişigüzel, WH2 kategorisi Tekerlekli Sandalyede Yegâne Kadınlar’birlikte ikinci olurken Koşa Kadınlar’birlikte Konya Terbiye Deneyimsizlik ve Spor kulübü sporcusu Ebru Gökşen ile kızıl madalya kazandı.

Dünyalık Badminton Türkiye Kupasına 14 ilden 53 sportmen katıldı.

Açıklamada görüşlerine vadi verilen PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Torku Şekerspor Kulübü Onursal Başkanı Ramazan Erkoyuncu, Torku Şekerspor’un saftirik sporculara sürekli destek verdiğini tabir etti.

Erkoyuncu, Emine Rastgele’i aldığı başarılardan periferi tebrik ederek şunları kaydetti:

“Sporcumuz Emine Rastgele kulübümüze ve şehrimize kullanılmamış tıpkısı sükse henüz kazandırdı. Elan geçmiş Paralimpik Oyunlara katılarak bizleri gururlandıran Emine Seçkin kardeşimizin inşallah henüz nazik başarılara imza atacağına inanıyoruz. Milli Takımda de başarılarını ispatlayan sporcumuzla alay malay yıpranmamış sporcuları de ülkemize vermek için çalışıyoruz.

Birçok alanda olduğu gibi sporda bile ülkemize hizmet bizim asli görevimizdir. Kulübümüzün çalışmaları ile her ant esas başarıların aşina haliyle çokça çalışmayla olacağını esasen gine göstermeye çalışacağız. Ülkemize ve şehrimize başarılar kazandıran sporcularımız ve antrenörlerimizi kutlama ediyor, başarıların devamını diliyorum.”

Sporcu Emine Gelişigüzel ise Torku Şekerspor adına yarışmanın kendisini haddinden fazla bahtiyar ettiğini, hakeza iri benzeri camianın parçası olduğu zarfında çekici olduğunu belirtti.

Değme, “Şimdi birinci amacım, son teşrin ayında Tokyo’birlikte yapılacak olan Servet Badminton Dünya Şampiyonasında ülkeme ve Torku Şekerspor Kulübüme madalya vermek olacaktır. 2024’bile yapılacak Olimpiyatlara akmak için üstelik yılmadan çok çalışacağım.” ifadelerini kullandı.

Share: