Kavurucu sıcaklarda natürel klima

Kavurucu sıcaklarda doğal klima

Tokat’ta hamam havalardan bunalan vatandaşlar şelalenin sularıyla serinliyor

TOKAT – Tokat’ta sıcak havalardan bunalan vatandaşlar şelalenin sularıyla serinliyor.

Tokat’ın Veriş ilçesine kapalı Ocaklı köyünde bulunan çavlan saf güzelliğinin yanında gökçe yazın serin sularıyla de ilgi görüyor. Yaz ayının kavurucu sıcaklarından bunalan vatandaşlar, açılmak amacıyla adeta şelaleye akın ediyor. İl merkezine kısaca 40 kilometre uzaklıktaki Ocaklı Şelalesi’ne gelenler piknik yapıp, 24 metre yüksekten dökülen suyun altına girerek serinlemenin keyfini çıkartıyor. Şelalenin serin sularında ise arz çok kollar eğleniyor.

“Saf ortamda serinliyoruz”

Şelalede katıksız ortamda serinlediğinden bahseden Mehmet Ulu Yıldız, “Ben buraya ilk defa geldim, memleketimizin temas yeri süper. Ballıca mağarasına gittik henüz sonra buraya geldik. Bulunduğumuz kavuşum rakımı yüksek olduğu için ve sıra arkada kaldığı amacıyla serin benzeri ortam var burada. Burada tabii ortamda serinliyoruz” dedi.

” Antalya’nın Düden şelalesi varsa bizimde Ocaklı Şelalemiz var”

Şelalede hem eğlenirken hem serinleyen Duru Beyzanur İçmez, “Çavlan çokça iyicene, ıslanmayı haddinden fazla seviyorum buraya gelip ferahlıyoruz. Çekicilik çok yunak ama bura haddinden fazla serin. Antalya’nın Düden şelalesi varsa bizimde Ocaklı Şelalemiz var” diye konuştu.Share: