Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın kalbi Sakarya’da atacak

Türkiye Off-Road Şampiyonası 5. Fut yarışları hafta sonu Sakarya’da yapılacak. 70 çevirici, 70 uçucu ve 4 takımın iştirak sağlayacağı yarışmada sporcular, şampiyon tutmak için kıyasıya mücadele edecek.

Sakarya’da Türkiye’nin arz prestijli araba sporu yarışı Türkiye Off-Road Şampiyonası, bu hafta sonu bidayet alacak. Otomobil sporu tutkunları Sakarya Büyükşehir Spor Ada Tesisleri’nde ve mukannen güzergahlarda dem kesen heyecana ortak olacak. 70 şalter, 70 uçucu ve 4 takımın iştirak sağlayacağı yarışmada sporcular, şampiyon koyulmak amacıyla müthiş savaşım edecek. Bu çerçevede 9 Ilkgüz’de başlayacak olan şampiyonanın tanıtım programı gerçekleşti. Programa, Sakarya Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem Oylumlu, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, 54 Makine Sporları Kulübü üyeleri katıldı.

Lansman programında konuşan Yüce, güç tıpkı adım kaydedilen 260 dönüm yerey konusunda 850 metre drag pisti, 12 bin metrekare karting, süpermoto ile drift alanı olan Spor Ada Tesisleri’nde yapılacak olan bu yarışın vakit kaybetmeden ayrımsız kelle olduğunu belirtti. Sakarya Toyluk ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ise Off-Road yarışları Sakarya’nın geçmişten bugüne organizasyonlara ev sahipliği yaptığı, yabancısı olmadığı bire bir aranjman olduğunu aktardı. Bökelik, 9 Eylül Cuma günü antrenmanlarla başlayacak, 11 ve 12 Ilkgüz’de iki ayrımlı bacak yarışıyla akıbet bulacak. Sakarya’da dinç araba tutkunu binlerce sporsever yarışları Karaköy ile Kömürlük etaplarında hazırlanan alanlarda dakika be zaman izleme edecek.

Bilal Vekil: “Yolumuza bütün gaz bitmeme edeceğiz”

Yarışların orman ve tutum etabı olmak için iki etaptan oluştuğunu aktaran 54 Otomobil Sporları Kulübü Başkanı Bilal Nazır, “2021 sezonunda esas sponsorumuz olan Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile alay malay yaptığımız aranjman Türkiye’de en liyakatli tertip oldu ve bununda ödülünü geçtiğimiz aylarda aldık. 2022 sezonunda bu başarımızı taçlandırmak hesabına tekrardan bire bir organizasyona kalkıştık ve bu senede yolumuza tüm doğal gaz bitmeme edeceğiz. Bunun beraberinde Spor Ada Tesisleri çabuk bire bir şekilde ilerliyor tamamlandığında haddinden fazla elan farklı organizasyonlarla karşınıza çıkacağız. 9-10-11 tarihlerinde düzenlenecek olan şampiyonasının 5. Ayak yarışları 2 etaptan oluşuyor” dedi.

Ekrem Kocaman: “Temelli tesisleri ayırmak üzere mukteza işlemleri başlatıyoruz”

Hafta sonu gerçekleşecek olan şampiyona üzere hazırlıkların kül hızıyla sürdüğünü aktaran Sakarya Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem Makro, “Pistten geliyorum ve okkalı tıpkı faaliyet var, rampalar yapılıyor. Bizde tesisler üstüne ayrımsız ay süresince mukteza çalışmaları sonlandırmak üzere ihaleye çıkıp ağız ağıza sürekli tesisleri yazmak için muktezi işlemleri başlatıyoruz” diye konuştu. – SAKARYA

Share: