Ulugöl’de nazirsiz renk cümbüşü: Günde 6 bin yaşama geziyor

Ulugöl’de benzersiz kırat cümbüşü: Günde 6 bin kişi geziyor

Cıvıl Cıvıl’nun Gölköy ilçesinde kâin Türkiye’nin 36. beğeni parkı Ulugöl, güzün yaprakların sararması ile benzersiz güzelliğe büründü

ORDU – Cıvıl Cıvıl’nun Gölköy ilçesinde denizden bin 200 metre yükseklikte bulunan Türkiye’nin 36. gusto parkı Ulugöl, güzün doğa renkleriyle kartpostallık görüntüler sunuyor. Bu güzelliği bürümek için günce kısaca 6 bin can bölgeye ziyarette bulunuyor.

Türkiye’nin 36. zevk parkı olan, 7 dönüm gösteriş ve 80 metre derinliğe ehil olan Ulugöl, bağ bozumu mevsiminde alçak sargı görüyor. Domestik ve ecnebi turistlerin görüşme ettiği, Ordu’nun koskocaman turistik mekanlarından birisi olan Ulugöl, günlük tahminî 6 bin can tarafından görüşme edilirken, yaprakların sararması ile gelişigüzel oluşan elvan kartpostallık görüntüler oluşturuyor.

“Bu mevsimde günce 5-6 bin vatandaşı ağırlıyoruz”

Gölköy Belediye Reisi Fikri Uludağ, Gölköy ilçesinde kültürel faaliyetlerin başında Ulugöl Beğeni Parkı’nın, Uluvahta Yaylası’nın ve tarihi kalenin geldiğini söyledi. Ulugöl’e günlük kestirmece 300 aracın methal yaptığını anlatım fail Komutan Uludağ, “Bu mevsimde günce 5-6 bin vatandaşı ağırlıyoruz. Bu nedenle Ulugöl’ü turizm anlamında daha ileriye yollamak istiyoruz ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hele yaprakların kışa bölüm mevsiminde herkesi buraya bekliyoruz. Önümüzdeki yıllarda Karadeniz Türkiye’nin turizm cenneti olacak, bunların başında üstelik Ulugöl gelecek” dedi.

“Ulugöl şuanda tam seyran kıvamında”

Kargaşa Alpinizm ve İhtisas Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Şinasi Esrar, “Buraya defalarca reviş yaptık fakat bugün hepsinden pir oldu. Karadeniz’in rastgele noktası iyicene ancak bu zamanda Ulugöl şuanda parçalanmamış seyran kıvamında, kavi benzeri görk var, insanların banko gelmesi gerekiyor” diyerek konuştu.

“Burası Bolu Abant’ın küçüğü kabilinden”

Ailesi ile birlikte Karadeniz gezisi üzere Bursa’dan kente gelen Mustafa Gül, “Ulugöl’ü gitmek istedik. Engin bilgiler alıyorduk ve zül ettik. Siftinlik o kadar yolu geçtikten bilahare değdiğini anladık. Bolu Abant’ı gezenlerin buraya de uğraması gerekiyor, aynı siftinlik Abant de burada var” şeklinde konuştu.

“Buranın natürel kalması ayrı bir güzel”

Hamide Şahin isimli tabiat yürüyüşçüsü ise Ordu’nun güzelliklerini yutmak üzere bu tarihlerde sürekli yerine geldiğini belirterek, “Bura müthiş, elvan çokça güzel. Bu yaprakları benzeri hafta sonra gelince insanlar bulamayacaklar, insanları bu sürede buraya gelsinler. Ayrıca katıksız kalması ve korunması üstelik ayrı iyice” ifadelerini kullandı.

Bayram Kayaboynu üstelik bu mevsimde Ulugöl’ün gezilmesi gerektiğini anlatım ederek, manzaranın güzelliğinden bahsetti.

Share: