“2. Şavşat Arsıulusal Off-Road Oyunları” renkli görüntülere hayal oldu

Artvin’in Şavşat ilçesinde düzenlenen Şavşat Arsıulusal Off-Road Oyunlarında yarışmacılar dereceye çekmek üzere korkunç yarıştı. Mülevven görüntülerin manzara olduğu etkinlikte parkurdaki şişkinlik ve çukurlar yarışmacılar ağırlık anlar yaşattı.

Artvin’in Şavşat ilçesinde 2. posta planlı Şavşat Uluslararası Off-Road Oyunları mülevven görüntülere sahne oldu. İlçenin Köprüyaka köyünde Şavşat Off-Road Alpinizm ve Fotoğrafçılık Kulübün tarafından planlı yarışmaya toplanmış 40 vasıta katıldı. Erzurum, Sivas, Artvin, Rize, Kars, Iğdır kabil illerin yanında Gürcistandan gelen araçlar 4 klasmanda yarıştı. 2016 yılında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna terör örgütü mensuplarınca düzenlenen saldırıda martir sakıt Bitirmiş Çeri Fatih Çaybaşı’nın adına planlı yarışmada araçların motor gücüne göre S1, S2, S3 ve S4 yerine adlandırılan kategorilerinde sürücüler dereye kaldırmak amacıyla korkunç uğraş etti. 32 kapıdan oluşan parkurda kabarıklık ve çukurlar ara sıra sürücülere yumruk anlar yaşatırken, Şavşat Kaymakamı Yusuf Akış yarışmaya tıpkı araçta co-pilot kendisine katıldı.

Yarışlarda, S1 kategorisinde Hüseyin Güngör-Mehmet Baltalı, S2 kategorisinde Tasavvur Altun-Ubeydullah Pekmez, S3 kategorisinde Bilen-Mercan-Koçak Keleş, S4 kategorisinde bile Gürcistan ekibi Mamuga Kuthanatze-Arsen Heyiolze birinciliği elde etti.

Yarışmaya co-uçucu kendisine katılan Şavşat Kaymakamı Yusuf Atak yaptığı açıklamada, “Bugün co-uçucu oldum. Benim için adamakıllı bire bir heyecandı. Haricen izlenilen gibi yalın kat, gidiş zevkine dayalı aynı spor değil. Ustalık talip, adrenalini en son düzeyde yaşatan tıpkısı spor. İlk misil deneyimledim. Sıradan çok mutlu oldum. Şavşat gibi antipatik tıpkı şehirde bu büyüklüğünde insanın toplanması bizi haddinden fazla mutlu etti. Kış turizmine yönelik adamakıllı benzeri aktiflik. Vatandaşlarımızla buluşmak üzere iyice bir vesile oldu” dedi. – ARTVİN

Share: