30 Ağustos Muay Thai Galası adeta nefesleri kesti

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde planlı Muay Thai galasında hevesli sporcuların müsabakaları adeta nefesleri kesti.

Kocaeli’nin Darıca ilçesi Muay Thai ön gösterim müsabakalarına ev sahipliği yaptı. Darıca Belediyesi ve Muay Thai Federasyonu Kocaeli İl Temsilciliği ortaklığında gerçekleşen etkinlikte Kocaeli, İstanbul, Bursa, Sakarya ve Düzce kalkışmak üzere 5 ilden katılan 24 elit sportmen, Darıca sahilinde mevcut amfiteatr tiyatroda kurulan ringde kozlarını paylaştı. Müsabakalarda galip mevrut sporculara ödülleri protokol üyeleri aracılığıyla verildi. Vatandaşların tehlikeli bandaj gösterdiği Muay Thai karşılaşmaları çağ kesti.

Emre Kaan Kanar: “Vatandaşların desteği baya aynı büyüktü”

Evinde olduğu için mücadeleye şişman ayrımsız coşkuyla çıkan ve izleyicilerden büyük destek gören Darıca Belediyesi Eğitim Bilimi ve Spor Kulübü sporcusu Emre Kaan Kanar, “Kısaca 10 yıldır dövüş sporlarıyla uğraşıyorum. Zaman da Darıca’da çok domuzuna bir müsabaka düzenlendi. Darıca’nın sporcusu yerine ben dövüştüm. Haddinden Fazla fena hâlde benzeri geceydi. Vatandaşların desteği büyüktü. Bunun sebebi yıllardır Darıca’ya bu spor anlamında bakım vermiş olmamız. Darıca sporcusu yerine ahali üzerinde tutulan biriyim Allah’a şükür. Buraya çıktığım antlaşma çok heyecanlanıyorum. Çünkü burası kendi evimiz. ‘Acaba maçı kaybeder miyim?’ diye niteleyerek düşünüyorum, o kadar seyirci bizi izliyor. Tıpkısı tedirginlikle çıkıyoruz doğrusu ama galibiyet olunca çokça domuzuna oluyor. Heveskâr yerine mecmu 10 maçım vardı, bunların 8’ini kazanmıştım, 3 defa rakiplerimi nakavt etmiştim. Bu dahi 11. müsabakamız oldu. Yengi sayısını 9’a çıkardım. İnşallah bunların devamı gelecek” dedi.

Hüsamettin Ergül: “Amfi seyretme birçok organizasyona karı sahipliği yaptı”

Darıca Belediyesi Terbiye ve Spor Kulübü Başkanı Hüsamettin Ergül ise, “2 yıl önce yapmıştık biz Muay Thai organizasyonunu. Çok büyük haz gördü. Muay Thai, Tayland’a katışıksız ayrımsız spor. Ama Türkiye’birlikte haddinden fazla koca. Bizim birlikte Darıca Belediyesi olarak Muay Thai branşında Emre gibi bir nice sporcularımız var. Bugün 2’de 2 yaptık. Alan çokça makul. Burada biz yakın tarihte yumruk oyunu müsabakaları dahi fethetmek istiyoruz. Darıca insanı amiyane sporu seviyor. Amfi tiyatro birçok organizasyona aile sahipliği yaptı ama haricen mevrut, bu spora iştiyak vermiş insanlar üstelik çok mutlu. O yüzden böyle tıpkı organizasyona eş sahipliği yaptığımız amacıyla biz dahi mutluyuz” diye konuştu. – KOCAELİ

Share: