Kahramanmaraşlı Vatandaştan Nazır Bahir Yanık’a Kanalizasyon Tepkisi

HISSE SENEDI DEMİRCİOĞLU

Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinde dallı güllü Hasan Topal, Plato Sonu Şenliği’ne gelen Sülale ve Sosyal Hizmetler Bakanı Su Kederli’a ilçenin kanalizasyon sorunu anlatarak çözüm bulunmamasına reaksiyon gösterdi. Korumaların kendisini engellemek istediğini, fakat Kederli’a sorunu anlatabildiğini kaydeden Topal, “Tığ kokudan geçemiyoruz oradan, Cenabıhak rızası için buyurun dedim” diye konuştu.

Ocak ve Içtimai Hizmetler Bakanı Bahir Kederli, Andırın ilçesi Kışla Bahçesi’nde planlı Plato Sonu Şenliği’ne katıldı. Üzüntülü’a ilçenin kanalizasyon sorununu terennüm etmek talip tekaüt zabıta Hasan Topal, önce korumalarca engellenmek istendi. Elan sonraları Yanık’ın yanına giderek derdini anlattığını belirten Topal, şu açıklamayı yaptı:

“BILCÜMLE EL, HAYVANAT, MISIR SULAYANLAR, ORDA ÜRETİM YAPANLAR, NARENCİYE YAPANLAR, BİLMEM HANGI HEPSİ O SUYLA SULUYOR”

“Kavakların süresince, yolun başarısız kenarına kanalizasyonu bıraktılar. Yıllardır oraya akıyor. Kadirli’ye giden, köylere gidenler kokudan geçemiyor. Sayın bakanımızın yanına müracaat etmek istedim ve düzenlilik güçleri olsun korumalar olsun beni almak istemediler. Kanalizasyonumuzun kokusundan buna bakanıma anlattım Sayın Belediye Başkanım üstelik dinledi ve yapacağız dediler. Şu anda projeyi plana aldırdık dediler. Ama biz şu anda dahi kokudan geçemiyoruz oradan Cenabıhak rızası için buyurun dedim. 2014’te büyükşehir oldu 2016’üstelik buranın kanalizasyonunu yaptılar ve orayı bıraktılar orada kaldı. Daha anca halen oraya akıyor. Bilcümle halk, zooloji, bütün bak orda mısır sulayanlar, orda üretim yapanlar, turunçgiller yapanlar, bilmem hangi bütünü o suyla suluyor. Hepsini istersen getireyim, gezdireyim buyur daha geberik değiller.”

FON DÖKÜMÜ

Bakanın gelişi

Şenlikten detaylar

Hasan TopalShare: